TOP 5 filmů Johnnyho Deppa

06.09.2021

Do Karlových Varů se každoročně sjíždějí zahraniční herecká esa, která zde na filmovém festivalu představují své nejnovější filmy. Letos je tím největším jménem Johnny Depp (58), který do Varů přijel hned se dvěma filmy. Prvním z nich je dokument o irském zpěvákovi Shaneovi MacGowanovi (63), který produkoval, a druhým je snímek Minamata, ve kterém si střihl hlavní roli.

V dnešním článku proto dáme prostor právě tomuto herci a změříme se na jeho dřívější filmové skvosty. Představíme vám totiž pětici jeho filmů, které u českých diváků sklidily největší úspěch. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes nabídneme žebříček pěti filmů s Johnnym Deppem, které dostaly na tuzemském serveru ČSFD nejvyšší známky.

5. Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

Prvním snímkem se sice rodák z Kentucky neproslavil, přesto jej s ním má většina jeho fanoušků nejvíce spojeného. Postava, kterou poprvé ztvárnil v roce 2003 mu přinesla nejen celosvětovou slávu, ale i obrovský balík peněz a čtveřici dalších obdobně výnosných pokračování. Touto postavou samozřejmě není nikdo jiný než kapitán Jack Sparrow a prvním bodem dnešního seznamu jsou tak Piráti z Karibiku.

84 % si od českých uživatelů ČSFD odnesl konkrétně první díl s podtitulem Prokletí Černé perly, který celou pirátskou mánii odstartoval. Filmu z počátku věřil málokdo, ale jeho tvůrci prokázali, že se kvalitní film dá udělat i z obyčejné horské dráhy v Disneylandu. Právě z motivů této atrakce totiž celý snímek vychází.

První film série vypráví o prokletí, které před lety zasáhlo posádku Černé perly, a ta se ho nyní snaží ze všech sil zbavit. Rušení prokletí však není jednouchou záležitostí, a tak nemrtví piráti do svých intrik vtáhnou i řadu nevinných a nic netušících civilistů jako je mladý kovář Will, nebo krásná Elizabeth zí z bohaté rodiny.

4. Mrtvá nevěsta Tima Burtona

V dalším filmu se sice tvář Johnnyho Deppa neobjeví, jeho hlas vás však provází celým filmem. Animovanou Mrtvou nevěstu Tim Burton (63) natočil v roce 2005 a Depp v ní propůjčil svůj hlas hlavním u hrdinovi Victorovi, který se nedopatřením ožení s krásnou nevěstou, která má však jednu poměrně zásadní vadu. Je totiž mrtvá.

Victor má navíc mezi živými skutečnou snoubenku, po které se mu během jeho pobytu v podsvětí začne velmi stýskat. Život mezi mrtvými má své nesporné výhody a je navíc pro mladíka mnohem zábavnější, ale sám si zanedlouho začne uvědomovat, že se takhle zkrátka nedá „žít“.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona je filmem, ze kterého osobnost jeho režiséra naprosto čiší při každé příležitosti. Ačkoliv jde o animák, rozhodně nejde o film, který by byl na první pohled určený dětem. Je totiž plný podivností a strašidelných scén, kterými je Burton proslulý. U diváků ale naprosto zabodoval a na ČSFD se může stejně jako první Piráti pyšnit úctyhodnými 84 %.

3. Střihoruký Edward

Kapitán Jack Sparrow je Deppovým největším úspěchem, ale rozhodně není prvním. Ačkoliv se Johnny na filmových plátnech objevoval už od roku 1984, kdy získal roli v kultovní Noční můře v Elm street, prorazit se mu pořádně podařilo až o šest let později, kdy získal hlavní roli v dalším z filmů režiséra Tima Burtona.

Depp si ve tomhle filmu zahrál vynález starého vědátora, který přestože není člověkem, často se chová lidštěji než obyčejní smrtelníci. Když ještě dodáme, že má místo rukou nůžky, nože a břitvy, už asi každému dojde, že je snímkem s další známkou v hodnotě 84 % Střihoruký Edward. Edward na první pohled vypadá jako vražedné monstrum, ve skutečnosti jde ale o milého a plachého chlapce, který by se pro ostatní „rozkrájel“.

2. Co žere Gilberta Grapea

O tři roky později se v kinech objevil další snímek, ve kterém Deppovi sekundoval další velmi talentovaný herec, který byl však tehdy na samém začátku své slavné kariéry. Film s názvem Co žere Gilberta Grapea šel do kin v roce 1993 a kromě Johnnyho Deppa si v něm zahrál i mladičký Leonardo DiCaprio.

Depp a DiCaprion hrají v tomto dnes už kultovním filmu bratry, kteří se společně protloukají životem. Mají to ale těžké, jelikož je mladý Ernie v podání DiCapria mentálně postižený a starší Gilbert se o něj musí neustále starat. Kvůli tomu může na běžné dospívání naprosto zapomenout, jelikož jeho život rozhodně normální není.

Pohár trpělivosti přeteče v momentě, kdy se charismatický Gilbert zamiluje a na jeho vztah mu kvůli neustálému dohlížení na bratra nezbývá čas. Tohle rodinné drama si u českých diváků vysloužilo hodnocení v hodnotě 85 %.

1. Četa

Posledním filmem dnešního seznamu se úplnému začátku Deppovy filmové kariéry přiblížíme ještě víc. Válečný film s názvem Četa se na plátnech kin objevil už v roce 1986, a jde tak o Deppův teprve třetí celovečerní film. Jelikož byl Depp jako filmový herec ještě „v plenkách“, dostal v Četě spíš epizodní roličku a hlavní postava připadla Charliemu Sheenovi (55).

Přesto však Depp dokázal na hollywoodské filmaře zapůsobit, a od té doby se mu nabídky na role jen hrnuly. Díky Četě si ho začali všímat opravdu velká jména spojená s filmovým průmyslem a z Deppa se tak stala nefalšovaná hollywoodský hvězda. Četa je zároveň nejlépe hodnoceným filmem, na kterém se Johnny Depp podílel a na ČSFD má záviděníhodných 88 %.

(tod)

Fandím
24 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Johnny Depp, Leonardo DiCaprio, Tim Burton, Charlie Sheen

Filmy:
Střihoruký Edward, Co žere Gilberta Grapea, Četa, Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
američtí herci, Johnny Depp role, Hollywood, Piráti, pirátské filmy, Johnny Depp filmy
TOPlist