TOP 5 filmů Dwayna Johnsona

09.12.2021

Nejlépe placeným hercem loňského roku se už poněkolikáté stal bývalý wrestler Dwayne „The Rock“ Johnson (49). Johnson zvládá natáčet několik filmů ročně, ale své příjmy čerpá i z vlastní značky tequily či nespočtu partnerství se sportovními a lifestyle značkami. Johnson by ale byl nejlépe placeným hercem, i kdybychom odhlédli od jeho vedlejších aktivit. Tenhle bývalý zápasník v hollywoodském prostředí zkrátka umí chodit.

Nebylo tomu tak ale vždy. Jeho začátky ve filmovém světě byly přinejmenším nelehké. Schopnost vybírat si zdařilé projekty Johnson získal teprve nedávno, ale dříve neměl problém natáčet takové děsy, jako byla například Víla Zuběnka. Dnes tu ale nejsme proto, abychom vám ukázali to nejhorší z hercovy kariéry, ale naopak to nejlepší

Vítejte v džungli

Dnešní článek odstartujeme u filmu, který na většině srovnání Johnsonových filmů v první pětici nejspíše nenajdete. Na tuzemském ČSFD má pouhých 69 % a v zahraničí na tom není o moc lépe. Proč jsme tedy tenhle film z roku 2003 vybrali? Kvůli herci samotnému. Vítejte v džungli bylo totiž prvním filmem, který ukázal, že má bývalý wrestler skutečný potenciál.

Před tím hrál jen ve třech filmech, a to v Přesném zásahu, druhém díle Mumie a jejím spin-offu s názvem Král Škorpión. Ani jeden z těchto filmů nebyl žádným zázrakem, a to hlavně kvůli tomu, že má Johnson talent na úplně jiný typ rolí. Přeci jen je o poznání snazší si ho představit v roli nesmlouvavého vymahače dluhů než jako bájného krále.

Přesně tím se stal ve Vítejte v džungli, kde měl kromě svých svalů možnost ukázat i svůj poměrně solidní smysl pro humor. Právě tenhle film navíc odstartoval úsměvný trend toho, že se každý Johnsonův úspěšný film musí alespoň částečně odehrávat v nějaké džungli.

Jumanji: Vítejte v džungli!

Ne, nepřehlédli jste se, ani my jsme se při psaní druhého bodu dnešního seznamu nespletli. Druhý film dnešního článku také nese název Vítejte v džungli, ale tentokrát jde o úplně jiný film. Ještě před tímto podtitulkem je totiž důležité slovo Jumanji, které by vám mělo příběh následujícího filmu osvětlit.

Jumanji: Vítejte v džungli! totiž vypráví podobný příběh jako původní film s Robinem Williamsem, jen jej posouvá více do současnosti. Jumanji tentokrát není deskovou hrou, ale starou videohrou, kterou objeví partička teenagerů. Tentokrát se však podivné věci nezačnou odehrávat v reálném světě, ale hra hráče přenese do svého fiktivního světa, kde je uvězní, dokud nevyhrají.

Johnson zde hraje jednoho z herních avatarů, do kterého se převtělí největší šprt z celé party. To samozřejmě vede k řadě komických situací, kterých je nové Jumanji plné. Mimo to film obsahuje i senzační akční scény a vynikající efekty. Na to, že šlo o snímek, od kterého nikdo nic nečekal, se z něj vyklubal opravdu zdařilý dobrodružný film.

Pot a krev

Ačkoliv je Johnsonova filmografie plná šílených filmů, tím nejméně uvěřitelným musí rozhodně být Pot a krev z roku 2013. A to je to přitom jeden z mála filmů podle skutečné události, které má tahle kalifornská hora svalů za sebou. Schválně si zkuste vygooglit Sun Gym Gang a zůstane vám viset brada.

Hlavními „hrdiny“ filmu je totiž partička osobních trenérů, která se jednoho dne rozhodne přivydělat. Jako nejlepší způsob přivýdělku si vyberou organizovaný zločin. Po několika nezdařilých pokusech se jim konečně podaří unést místního milionáře a donutit ho k tomu, aby na ně přepsal velkou část svého majetku.

Tým trenérů samozřejmě zkazí, co může, a jejich vězeň jim nakonec uprchne. Nějaké peníze se jim z něj ale dostat podařilo, a protože byli tak „úspěšní“, rozhodnou se celou akci zopakovat na jiném zbohatlíkovi. Tahle černá komedie je plná vynikajících hereckých výkonů a zůstane vám v paměti ještě dlouho poté, co ji zhlédnete.

Rychle a zběsile 5

Když už připravujeme článek o Johnsonových nejlepších filmech, byl by hřích nevzpomenout i na filmovou sérii, díky které se nesmazatelně zapsal mezi nejslavnější hollywoodské herce. Ačkoliv Vítejte v džungli ukázalo, že má bývalý zápasník skutečně herecký talent, spousta hollywoodských tvůrců jej stále považovala jen za bezduchou horu svalů.

To se změnilo v momentě, kdy Johnson získal jednu z hlavních rolí v jedné z nejvýdělečnějších filmových sérií současnosti. V roce 2011 si totiž poprvé zahrál po boku Vina Diesela (54) a Paula Walkera v pátém díle Rychle a zběsile. Ačkoliv se Johnson s Dieselem nerozešel zrovna v dobrém, Rychle a zběsile pro jeho kariéru udělalo hodně.

Odvážná Valana: Legenda o konci světa

Na konec dnešního článku jsme si nechali film, který pro tohohle hollywoodského bouchače rozhodně není typický. Nehraje v něm žádného osamělého policistu, superhrdinu nebo zločince. Tenhle film totiž ani není hraný. Jde o animovanou disneyovku o statečné princezně, která se vydává na širé moře, aby tak zachránila svůj ostrov.

Na moři se setkává s namyšleným polobohem Mauim, kterému propůjčil svůj hlas právě Johnson. Odvážná Valana: Legenda o konci světa je pro Johnsona neobvyklým filmem, ale přesto v něm podává vynikající výkon. Johnson tak ukázal nejen kvality svého dabérství, ale dokonce i hudebního talentu. Valana je totiž jako každá správná disneyovka částečně i muzikálem.

(tod)

Fandím
10 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Robin Williams, Vin Diesel, Dwayne Johnson

Filmy:
Jumanji, Vítejte v džungli, Rychle a zběsile 5

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
američtí herci, američtí wrestleři, svalnatí herci, Dwayne Johnson filmy, Dwayne Johnson role, Dwayne Johnson zajímavosti
TOPlist