TOP 5 filmových skandálů z devadesátých let

26.12.2022

Rok 2022 se pomalu chýlí ke konci a s oslavami Nového roku často přichází i vzpomínání na doby minulé. Tomu se nevyhneme ani v dnešním článku, ale namísto vzpomínání na uplynulý rok se ohlédneme mnohem dál. Dnes totiž zavítáme do devadesátých let a zaměříme se na životy celebrit, a to zejména na jejich skandály.

Představíme vám totiž pětici těch největších skandálů filmových herců, ke kterým v „devadesátkách“ došlo.

Nahrávka Pamely a Tommyho Lee

Dnešní článek začneme pěkně zostra u jednoho z nejslavnějších skandálů spojených s lechtivými záběry až do masivního úniku nahých fotek celebrit v roce 2014. Tenhle skandál zahrnuje hvězdu oblíbené Pobřežní hlídky a bubeníka rockové kapely Motley Crüe.

Už asi nemá cenu tajit, že jde o únik záběrů z (tehdy ještě) manželských radovánek Pamely Anderson (55) a Tommyho Lee (60). Záběry, které dodnes můžete najít na internetu, už v polovině devadesátých let obletěly celý svět, a to i přesto, že byl internet zatím ještě v plenkách. I díky této videokazetě ztroskotala kariéra devadesátkové sexbomby a její poslední velký snímek, ve kterém si zahrála hlavní roli, se stal naprostým propadákem.

Barb Wire je prapodivným akčním filmem, který má na ČSFD pouhých 25 %, a to je ještě poměrně shovívavý výsledek. Od té doby se Pamela objevuje jen v malých hereckých štěcích komediálních filmů. Pokud byste se o historii tohoto momentu v hereččině životě chtěli dozvědět víc, doporučujeme zhlédnout letošní minisérii s názvem Pam a Tommy.

LL Cool J vs Jamie Foxx

Od mediálně profláknuté „lásky“ se v dalším bodě přesuneme k násilí. Americký fotbal vzbuzuje ve Spojených státech spoustu emocí. Problém je, když ty emoce přerostou v nesnášenlivost a osobní útoky. A ještě horší je, když se to stane při natáčení fiktivního snímku o tomhle oblíbeném americkém sportu.

Je ale potřeba říct, že předmětem sporu mezi Jamiem Foxxem (55) a LL Cool J (54) nebyly oblíbené týmy ale neustále pošťuchování při natáčení sportovního filmu s názvem Vítězové a poražení. Foxx si tak dlouho dělal legraci ze svého hereckého kolegy a rappera, až jeho pohár trpělivosti přetekl a dohadování přerostlo ve fyzický konflikt.

Jejich nevraživost byla ale tímto veřejným konfliktem zažehnána, a nakonec se z nich stali poměrně dobří přátelé. Jak jinak byste si mohli vysvětlit jejich spolupráci na natáčení rapperova songu Best Dress, který společně nahráli v roce 2006.

Clooneyho souboj s režisérem

George Clooneyho (61) by dnes asi málokdo označil jako konfliktního a namyšleného herce. Za ty roky si získal reputaci uznávané hollywoodské hvězdy, která každý svůj film promění ve veleúspěšný projekt, který filmovým studiím přinese obrovské balíky peněz. Dohodněme se, že budeme předstírat, že Batman a Robin neexistuje. Bude to tak pro všechny lepší.

Při natáčení akčního filmu Tři králové byl však Clooney jako vyměněný. Terčem jeho hněvu (a několika dobře mířených úderů) se stal režisér snímku David O. Russel (64). Ten se podle Clooneyho choval ke štábu a ostatním hercům naprosto otřesně, což vyvrcholilo rozohněnou potyčkou.

Na rozdíl od skandálu Pamely Anderson ale tohle extempore filmu nijak neublížilo. Třem králům se v kinech nesmírně dařilo. Obě celebrity se od té doby usmířily, ale asi není náhodou, že spolu od té doby už nikdy nespolupracovali.

Nejsprostější animák

Že animované filmy a seriály nemusí být jenom pro děti už dnes dobře ví snad každý. Za ty roky jsme se dočkali nespočtu kreslených počinů, které by neměly vidět nejen děti, ale i někteří citlivější dospělí. V devadesátých letech tomu bylo ale ještě úplně jinak. Animáky byly v podstatě synonymem k Disneyovkám a nejodvážnějším kresleným pořadem byli Simpsonovi.

To se razantně změnilo v roce 1997, když se v televizích objevil nenápadný seriál o partičce kamarádů ze zasněženého městečka v Coloradu. A jak že se tenhle animák jmenoval? Městečko South Park. Jeho tvůrci Matt Stone (51) a Trey Parker (53) celý život razí motto, že je potřeba posouvat hranice zábavy až na jejich téměř neúnosnou úroveň.

Toho se drželi i při tvorbě jejich prvního celovečerního animovaného filmu s názvem South Park: Peklo na Zemi. Jejich film drží dodnes Guinnessův rekord za animovaný film s největším množstvím sprostých slov. Proti filmu se samozřejmě zvedla obrovská vlna nevole od „uvědomělých občanů“, filmový South Park se však i přesto (nebo možná i díky tomu), stal úspěšným kasovním trhákem.

Hugh Grant přistižen při činu

Na konec dnešního článku jsme si nechali příběh hrdiny britských romantických filmů, který si zahrál snad v každém takovém filmu v devadesátých let. Hugh Grant (62) byl zkrátka miláčkem žen a úspěch Čtyřech vražd a jednoho pohřbu ho vystřelil mezi nefalšované hollywoodské hvězdy.

Jeho náklonnost k opačnému pohlaví mu však způsobila i nemalé potíže. Po prohýřené noci jej zatkla policie, když ho přistihla v jeho autě, jak využívá služeb jedné ze sexuálních pracovnic. Jeho fotka pak samozřejmě okamžitě obletěla celý svět, a kromě obrovské filmové slávy získal nehynoucí pozornost bulvárních novinářů. Jeho image neposkvrněného klaďase sice vzala za své, ale Grantovi se přesto podařilo tenhle trapas rozchodit a dodnes je velmi uznávaným hercem.

(tod)

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
George Clooney, Jamie Foxx, Hugh Grant, Pamela Anderson

Filmy:
Barb Wire, Vítězové a poražení, South Park: Peklo na Zemi, Tři králové

Kategorie:
Filmové novinky,

Tagy:
Skandály, Pamela Anderson video, konflikt, americké bulvární kauzy, celebrity trapasy, devadesátky, průšvihy celebrit, sexuální videa celebrit, celebrity devadesátá léta
TOPlist