TOP 5 filmových rolí, které nosí smůlu

26.05.2022

Poměrně často se říká, že je natáčení některých filmů prokleté. Na mysl přichází například Vrána nebo Twilight Zone, ale podobně prokletých filmů najdete v historii mnohem víc. Jde o filmy, které provázela smůla na každém kroku, a při jejich natáčení dokonce došlo i ke smrtící tragédii.

Slyšeli jste ale o rolích, které nosí smůlu napříč historií? I těch je v Hollywoodu víc než dost a na svých představitelích se často naprosto zásadně podepsaly. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici filmových rolí, kterým se řada pověrčivých herců zkrátka vyhýbá. Říká se totiž, že jsou prokleté.

Bond Girls

Začneme poměrně zlehka, u proletí, které zřejmě nefunguje úplně vždy. Koneckonců se své premiéry dočkalo už 25 dílů této slavné série. Síly zla by tak musely být neuvěřitelně vytrvalé, aby se podepsaly na každé herečce, která zkřížila své kroky s nejslavnějším agentem filmové historie.

Řeč je samozřejmě o „bondovkách“ a zatímco představitelům 007 se jejich hollywoodská sláva po účasti na těchto filmech zvětšila, takzvané „Bond Girls“ to mívají mnohem složitější. Ačkoliv se některým ženám podařilo bondovskému prokletí vyhnout, nejhorší byla situace pro ženy, které si protějšky Jamese Bonda zahrály mezi šedesátými a devadesátými lety.

Tanya Roberts, která si zahrála Stacey Sutton ve Vyhlídce na vraždu nikdy nezískala hlavní roli, Tania Mallett po Goldfingerovi s herectvím skoncovala nadobro a prokletím trpěly i Claudine Auger, Daniela Bianchi (80) nebo Maryam d’Abo (61). Kvůli tomuto prokletí o roli Bond Girl dlouho přemýšlela i Eva Green (41), která ale nakonec na roli kývla. Zdá se navíc, že její Casino Royale kletbu nadobro prolomilo.

John Connor

Od slavné špionážní série se v dalším bodě přesuneme ke slavnému sci-fi, které proslavilo svalnatého Rakušana, kterému se do té doby nedařilo v Hollywoodu shánět kvalitní práci. V roce 1984 ale přišel James Cameron (67) který tehdy ještě poměrně neznámému svalovci nabídl roli vraždícího robota, který cestuje časem, aby odstranil budoucího vůdce lidského odboje proti nekompromisním strojům.

V dnešním článku ale nejsme kvůli představiteli ústředního robota. Schwarzeneggera (74) po Terminátorovi čekala ještě bohatá filmová i politická kariéra. Řeč je o onom vůdci lidského odboje, kterým je John Connor. Ten se poprvé objevil ve druhém díle s podtitulem Den zúčtování a od té doby ho můžete sledovat v každém novém Terminátorovi.

V každém díle jej ale hraje jiný herec a každému tahle role přinesla menší či zásadnější poškození kariéry. Edward Furlong (44) i Nick Stahl (42) měli oba problémy s drogami a oplétačky se zákonem a kvůli jeho prapodivnému výbuchu emocí na place utrpěla i kariéra Christiana Balea (48). Jediný, komu se problémy vesměs vyhly, byl Jason Clarke (52). Ten měl však tu smůlu, že si zahrál v nejhorším filmu série s názvem Terminátor: Genisys.

Anakin Skywalker

Podobným prokletím trpí i další slavná postava, která pochází ze snad nejslavnější sci-fi série, která si své fanoušky drží už od sedmdesátých let. Ačkoliv se tahle postava na scéně objevila už v roce 1977, tehdy šlo o plnohodnotného záporáka, jehož příběh se ukázal být mnohem komplikovanější až na konci původní trilogie. Už asi nemá cenu skrývat, že máme na mysli Star Wars a Anakina Skywalkera alias Darth Vadera.

Když se po dlouhých šestnácti letech objevila v kinech nová trilogie, která se měla věnovat dospívání tohohle ikonického padoucha, nadšení fanoušků se dalo krájet. S nadšením však rostly i nároky, které by zkrátka nedokázal naplnit i sebelepší herec. Když navíc vezmete v potaz, že představiteli Anakina bylo tehdy jenom deset, je jasné, že hněv rozhořčených diváků nenesl dobře.

Jake Lloyd (33) s herectvím po svém angažmá ve Star Wars definitivně skončil a podobně jako spousta dalších dětských herců propadl drogám a alkoholu. Ani Hayden Christensen (41), který po něm žezlo slavného hrdiny/padoucha přejal, se nestal slavnou hollywoodskou celebritou. Z herectví se prakticky stáhl a začal se živit jako farmář.

Superman

Jen těžko byste v širokém katalogu superhrdinů hledali slavnější tvář, než která patří „Muži z oceli“, „Synu Kryptonu“, Clarku Kentovi nebo nejčastěji Supermanovi. Není se čemu divit, tenhle supermuž zvládne téměř cokoliv a se čtenáři komiksových sešitů je už od roku 1938. Za tu dobu se objevil v řadě filmů a seriálů, a ačkoliv určitě najdete výjimky, jeho představitelům se často nedařilo.

Jako první přichází na mysl George Reeves, který Supermana hrál v padesátých a na začátku šedesátých let. Ten byl se Supermanem spojován natolik, že prakticky nemohl najít jinou roli. To ho přivedlo do depresí, a nakonec skončil jako jeden ze záhadných případů Hollywoodských úmrtí, které dodnes nebyly vyřešeny. Reeves skončil s prostřelenou hlavou uvnitř své ložnice v pozici, která prakticky vylučovala sebevraždu.

Nešťastný osud čekal i Christophera Reeva, který po čtyřech celovečerních filmech v roli Supermana skončil uvázaný na vozíčku paralyzovaný od pasu dolů. Brandon Routh (42), který superhrdinu ztvárnil v roce 2006 se po neúspěchu filmu musel vrátit z filmových pláten na televizní obrazovky a jediným, komu Superman neublížil tak nejspíš zůstává jen Henry Cavill (39).

Ježíš Kristus

Na konec dnešního článku jsme si nechali poměrně specifickou postavu, která se těm ostatním vymyká. Ačkoliv by se mohlo zdát, že ztvárnění někoho jako je Ježiš Kristus přinese kariérám hercům jen samé zázraky, opak je pravdou. Snad každý, kdo si biblickou postavu zahrál, skončil v propadlišti hollywoodských dějin.

Ted Neeley (78), který si Ježíše zahrál v muzikálu Jesus Christ Superstar se později účastnil jen hrstky menších rolí, a ještě hůř je na tom John Hassberger, který Ježíše ztvárnil jen v animovaném filmu s názvem The Thorn a pak prakticky zmizel z povrchu zemského. Schválně, zkuste si ho najít na internetu.

Snad nejhůř dopadl James Caviezel (53), který se stal Ježíšem pro Umučení Krista, což je sám o sobě poměrně prokletý film, který provázela řada podivných náhod a shod okolností. Caviezel se při natáčení několikrát zranil, trpěl podchlazením, zápalem plic, vykloubil si rameno, a dokonce ho zasáhl i blesk. Od Umučení Krista se mu navíc role hledají velmi obtížně.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Tanya Roberts, Hayden Christensen, Christopher Reeve, Jake Lloyd

Filmy:
Terminátor 2: Den zúčtování, Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba, Goldfinger, Umučení Krista

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
prokletí, james bond, Arnold Schwarzenegger Terminátor, filmové role, film Superman, Bond girl, Bond Girls, Star Wars, Jake Lloyd Skywalker, Anakin Skywalker herec, slavné role, Christopher Reeve postižení, slavné filmové postavy
TOPlist