TOP 5 faktů o zrušeném Amazing Spider-Manovi 3

29.11.2021

Možná jste se při přečtení titulku dnešního článku zděsili, že vám něco zásadního uniklo. Nebojte se, třetí díl současné trilogie o pavoučím muži se stále blíží, a dočkáme se ho už 17. prosince letošního roku. V dnešním článku se ale trochu vrátíme v čase do doby, kdy si červenomodrý kostým neoblékal Tom Holland (25), ale Andrew Garfield (38).

Jak asi víte, jeho série s názvem Amazing Spider-Man se kvůli nízké popularitě u komiksových nadšenců a zákulisním machinacím studia Sony dočkala jen dvou dílů, přičemž ten poslední šel do kin v roce 2014. V dnešním článku vám proto představíme pět faktů, které o zrušeném třetím dílu Amazing Spider-Mana víme.

5. Železná pravidelnost

První díl série šel do kin v roce 2014, a ačkoliv se stal nejméně výdělečným filmem o Spider-Manovi, podařilo se mu utržit alespoň tolik, aby se natočilo jeho pokračování. Film zkrátka nedopadl tak otřesně, aby od něj filmaři dali ihned ruce pryč, což nejspíš není výsledek, který by si tvůrci chtěli zarámovat a vystavit na ledničku.

Druhý film šel do kin o dva roky později a stejně to mělo být i s trojkou, která měla mít premiéru v roce 2016. Jedním z problémů série, které jsme v úvodu článku nezmínili, byl ale i fakt, že Sony povolilo Disney, aby Spider-Mana znovu obnovili a využili pro své Marvelovské filmy. A kdy, že se Peter Parker poprvé objevil po boku Iron Mana, Kapitána Ameriky nebo Black Widow? Ano, bylo to také v roce 2016.

Kdyby plány na natáčení Amazing Spider-Mana 3 zůstaly, měli bychom tu souběžně dva superhrdiny se stejným jménem, což by řadu fanoušků určitě potěšilo, ale široká veřejnost by z toho nejspíš moudrá nebyla.

4. Trilogie nestačí

Plány studia Sony však nekončily třetím dílem. Podle magazínu The Hollywood Reporter začaly krátce po premiéře druhého filmu prvotní přípravné práce i na čtyřce. Ta měla být velmi úzce spojená s předchozím filmem a do kin měla zavítat v květnu roku 2018, aby tak tvůrci dodrželi dvouletý interval.

Jelikož přípravy čtvrtého filmu byly teprve „v plenkách“, moc o něm nevíme. Přesto se však pár informací na povrch dostalo. Jednou z těch zajímavějších bylo tvrzení, že by se čtvrté epizody měl chopit jiný režisér než Marc Webb (47), který stál za prvními dvěma díly a měl natočit i třetí.

Ještě zajímavější je situace kolem představitele hlavního hrdiny. Ačkoliv měl Garfield Spider-Mana ztvárnit ve třetím díle, nabídku pro čtvrtý údajně nedostal. Podle jeho smlouvy měl natočit jen tři filmy a během jednoho z rozhovorů v roce 2013 vypadal vyloženě překvapeně, když se ho ptali na jeho účast ve čtvrtém snímku.

3. Následky smrti Gwen

Ačkoliv si o druhém díle série můžeme myslet cokoliv, jeden aspekt příběhů ze světa Spider-Mana zvládl téměř dokonale. Tím byla tragická smrt Peterovy partnerky Gwen Stacy, kterou si v sérii zahrála Emma Stone (33). Šlo o vůbec první případ toho, kdy se smrt některé ze Spider-Manových partnerek dostala na filmová plátna.

Ve filmu i komiksech měla smrt Gwen na Petera obrovský vliv, se kterým se dlouho nemohl vyrovnat. Kvůli její smrti Peter na chvíli skutečně uvažoval, že se superhrdinství nadobro zřekne, když nedokáže ochránit ani své nejbližší, a naopak je vystavuje ještě mnohem většímu nebezpečí.

Podle rozhovorů s režisérem Marcem Webbem se měla Gwenina smrt projevit i ve třetím filmu, kde by se Peter snažil dostat z depresí a úzkostlivých stavů způsobených smrtí jeho milované dívky.

2. Slavní nepřátelé

Studio Sony vycítilo, jaký úspěch zažíval Marvel, když se rozhodl propojit světy svých nejslavnějších superhrdinů v rámci Avengers. Proto se hlavy Sony rozhodly, že na tyto úspěchy naváží s postavami, které mají k dispozici. Kromě Spider-Mana vlastnilo Sony práva i k většině jeho úhlavních nepřátel, kteří si nechávají říkat Sinister Six.

Některé součásti jejich kostýmů jste mohli vidět i v tajné laboratoři ve druhém díle, a tak je jasné, že se Sony snažilo divákům naznačit, že se v budoucnu dočkáme i téhle party. Právě ve třetím díle se totiž měli objevit Doktor Octopus, Kraven, Vulture, Mysterio, Electro a Rhino.

V plánu byly i spin-offové projekty, mezi kterými měl být sólový film o Black Cat v podání Felicity Jones (38), vlastní zpracování příběhů Venoma, a dokonce i speciální snímek o výše zmíněné Sinister Six. S krachem třetího Spider-Mana však ze všech těchto plánů samozřejmě sešlo.

1. Starý známý

Ve vynikajícím animovaném filmu Spider-Man: Paralelní světy z roku 2018 jsme se konečně dočkali setkání několika různých verzí Spider-Mana. Paralelní vesmíry a různá zpracování byla vždy součástí příběhů pavoučího muže, ale na filmová plátna se tato dějová linka zatím nedostala. Paralelní světy ale dokázaly, že to diváci ocení, a právě proto se podobného příběhu nejspíš dočkáme i v následujícím třetím filmu s Tomem Hollandem v hlavní roli Petera Parkera.

Pokud by však série s Andrew Garfieldem neskončila předčasně, mohli jsme se příběhů paralelních vesmírů dočkat už mnohem dříve. Tvůrci totiž měli v plánu, že by se propojili světy Andrew Garfielda a Tobeyho Maguirea (46), který Petera hrál dříve, a že by se jejich verze Spider-Manů setkaly na jednom filmovém plátně.

Mezi hollywoodskými drby se objevily i zvěsti o tom, že by snad měl vzniknout i snímek, ve kterém by se tihle dva pavoučí muži utkali, ale to už jsou opravdu jen nepotvrzené zvěsti.

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Marc Webb, Tobey Maguire, Emma Stone, Andrew Garfield

Filmy:
Amazing Spider-Man, Amazing Spider-Man 2, The

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
komiksy, komiksové postavy, Spider-Man, Andrew Garfield filmy, Amazing Spider-Man 3, Amazing Spider-Man
TOPlist