TOP 5 Easter eggů ze seriálového Mandaloriana

29.12.2019

Zatímco se nad kvalitami nového Star Wars: Vzestup Skywalkera vedou sáhodlouhé diskuze, nový snímek není jediným dárkem, který fanoušci Hvězdných válek dostali pod stromeček. 12. listopadu se na streamovacím serveru Disney+ objevil první díl seriálu Mandalorian, který si valná část diváků okamžitě zamilovala.

Seriál vypráví příběhy ostříleného námezdního lovce Manda, který se živí hledáním těch, kteří nechtějí být nalezeni. Jelikož se příběhy Mandaloriana odehrávají mezi původní a novou trilogií Star Wars, je v seriálu celá řada odkazů na všemožné záležitosti z různých filmů série. V dnešním článku se proto zaměříme na pět nejlepších Easter eggů, které v seriálu najdete.

5. Děsivé AT-ST

AT-ST jsou mechanické bitevní stroje vybavené skutečně nebezpečným zbraňovým arzenálem od těžkých laserů až po rakety. Jsou jakýmisi menšími bratry obrovských AT-AT, se kterými Rebelové bojovali v páté epizodě Star Wars s podtitulem Impérium vrací úder. AT-ST se objevily o díl později, když se postavily spojené armádě Rebelů a Ewoků na zalesněné planetě Endor.

AT-ST, které se však objeví v Mandalorianovi, je mnohem děsivější než neohrabané stroje ze šesté epizody. Je mnohem obtížněji představitelné, že by tyhle černě nalakované mašiny smrti mohla porazit skupinka plyšových medvídků vybavená oštěpy a primitivními pastmi. Přesto však i zde imperiální válečný stroj vyřadí z provozu jednoduchá lest.

4. Karbonit

Na následující záležitost pravděpodobně velmi nerad vzpomíná nejslavnější pašerák galalxie, kterého si ve filmech zahrál Harrison Ford (77). Další Easter egg se totiž týká karbonitu, což je materiál, do kterého byl v původní sérii zamražen Han Solo.

Zdá se však, že je karbonit stále nejoblíbenější formou přepravy vězňů, jelikož tímto způsobem své úlovky přepravuje i Pedro Pascal (44), který v novém seriálu ztvárňuje hlavního hrdinu Manda. Když ještě pracuje pro cech lovců odměn, je jeho loď s názvem Razor Crest plná chudáků zmražených v karbonitu.

V zásadě však nejde o nic překvapivého. Když totiž máte za úkol přivést své cíle naživu a máte jich polapit hned několik, využitím karbonitu nejen ušetříte místo na vaší lodi, ale navíc tak ještě předejdete možné vzpouře zajatců.

3. Jar Jar Binks

Možná si po přečtení názvu následujícího bodu říkáte, že jste v Mandalorianovi žádného otravného Gungana s politickými ambicemi nezahlédli. Ano, samozřejmě máte pravdu, Jar Jar Binks se v seriálu skutečně neobjevil, a to hned z několika důvodů. Zbytečnost jeho existence je jednou z mála věcí, na které se shodnou snad všichni fanoušci série, a v době, ve které se Mandalorian odehrává, je tento otravný tvor pravděpodobně už dávno po smrti.

Přesto však v šesté epizodě narazíte na hlášku, která je zajisté určena pozorným fanouškům filmů. Pronese ji komik Bill Burr (51), který v seriálu hraje velitele záchranné mise s cílem osvobodit proslulého zločince Quina, když si dělá legraci z mandalorianského pravidla, které zakazuje sundávat si helmu před lidmi.

Naznačí totiž, že se pod neprůhlednou přilbou může skrývat kdokoliv, a možná i právě nějaký Gungan. Poté dokonce začne napodobovat podivný způsob řeči této rasy, ale to už toho Mando začíná mít právě tak akorát dost.

2. Ostatky poraženého impéria

Vzhledem k tomu, že se seriál odehrává poté, co Rebelové v šesté epizodě Star Wars s názvem Návrat Jediho porazili impérium, můžete všude vidět zkázu, kterou po sobě tento nesmlouvavý režim zanechal. Poničené budovy, všudypřítomná chudoba a nedůvěřivé obyvatelstvo však nejsou jedinými připomínkami minulého režimu.

Poměrně často v seriálu narazíte i na relikvie, které připomínají porážku Impéria. Například na planetě Tatooine na mnoha ulicích narazíte na ikonické helmy imperiálních stormtrooperů, které jsou nabodnuty na špičatých kůlech. Odkazy na pád Impéria naleznete i ve filmech hlavní série, ale ztroskotaná vesmírná loď zkrátka nepůsobí tak děsivě jako helmy (doufejme že bez hlav) nabodnuté v ulicích.

1. Celá epizoda na Tatooine

Když už jsme zmínili písečnou planetu Tatooine, nesmíme opomenout epizodu, která je jakousi odměnou všem fanouškům původních filmů. Mando přistane se svou poničenou lodí ve vesmírném přístavu Mos Eisley, který jak známo přitahuje nejen meziplanetární obchodníky, ale i zloděje, piráty a pašeráky.

O Mandovu loď se stará trojice přihlouplých droidů, kteří vám mohou být povědomí ze závodů kluzáků z první epizody s podtitulem Skrytá hrozba. Když Mando zavítá do místní putyky, přizve ho k sobě osamělý hezoun sedící na místě, kterém sedával sám Han Solo. Později je v epizodě zmíněn i Žebrákův kaňon, kde mladý Anakin trénoval na svém domácky vyrobeném závodním kluzáku a Mando se s novým kontaktem Calicanem svezou na podobných strojích, jako Luke a Leia v šesté epizodě.

(tod)

Fandím
9 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Harrison Ford

Filmy:
Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba, Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
sci-fi, Hvězdné války, sci-fi filmy, Star Wars, nové star wars, Star Wars zajímavosti, filmové série, kultovní sci-fi, Skywalker, nové Hvězdné války, Star Wars Vzestup Skywalkera, Star Wars Easter Eggs, slavné filmové série, Impérium, Impérium Star Wars, Skywalker zajímavosti, Mandalorian, Mandalorian seriál, Mandalorian zajímavosti, Mandalorian zajímavosti o seriálu, Mandalorian Easter Eggs
TOPlist