TOP 5 Easter eggů z nového Batmana

19.03.2022

Nový Batman s Robertem Pattinsonem (35) v hlavní roli je v kinech teprve pár týdnů a už teď jej řada komiksových nadšenců prohlašuje za jeden z nejlepších superhrdinských filmů. Tenhle temný příběh je v přímém kontrastu s tím, co poslední dobou vypouští konkurenční Marvel a není divu, že měli diváci zkrátka čas na změnu.

Batman je navíc skutečně fantastickým filmem, který je spíše než filmem o superhrdinech drsnou detektivkou se superhrdinskými prvky. Film pozvedá i senzační akce, solidní herecké výkony nebo velmi napínavý děj. Zároveň se v novém snímku o netopýřím hrdinovi svého dočkali i komiksoví nadšenci, protože si pro ně tvůrci připravili několik Easter eggů (skrytá překvapení, pozn. red.), které odhalí jen ti nejvěrnější fanoušci.

V dnešním článku jsme si pro vás připravili pětici těch nejzajímavějších Easter eggů, které v novém filmu o superhrdinském miliardáři najdete.

5. Komiksové inspirace

Batman je komiksovým filmem se vším všudy. Proto se jeho režisér Matt Reeves (55) rozhodl čerpat inspiraci hned z několika komiksových příběhů od různých tvůrců. Za zmínku rozhodně stojí komiksové sešity Batman: Year One a Batman: Earth One, ale snad největší inspiraci Reeves čerpal z komiksu The Long Halloween.

Ten se soustředí na superhrdinovy detektivní schopnosti, které musí využít naplno, aby zastavil své nepřátele. Právě v komiksu The Long Halloween se objevuje i část o operaci, kterou Thomas Wayne zachrání mafiánského bosse Carmina Falconeho.

Reeves je však nejen komiksovým nadšencem, ale i znalcem kvalitní kinematografie. V jeho nejnovějším filmu tak velmi snadno odhalíte i odkazy na tvorbu Davida Finchera (59), a to zejména na jeho nejslavnější mysteriózní detektivky Sedm a Zodiac.

4. Staří známí

Když už jsme zmínili operaci, kterou Bruceův otec zachránil život šéfovi gothamského podsvětí, neměli bychom zapomenout ještě na jeden Easter egg, který vychází z Bruceova mládí. V komiksech se totiž v dětství přátelí s jistým Thomasem Elliotem, který se později rozhodne společně s Riddlerem zničit Bruceův osobní život.

A proč ho zmiňujeme v dnešním článku? Během Riddlerovy snahy o zdiskreditování Bruce a jeho rodiny se totiž objeví slovo „hush“, které v angličtině znamená ututlání či umlčení. Shodou okolností je to i padoušské alterego Thomase Elliota z komiksů. To však není jediný odkaz nového Batmana, které se k této postavě váže.

Thomas Wayne se v Riddlerových očích zaprodal, když nechal zlikvidovat novináře, který chtěl rozkrýt pravdu o psychické nemoci jeho ženy a Bruceovy matky. Během filmu zjistíme, že to tak úplně nebylo, a že Falcone novináře zavraždil, aby měl na úspěšného miliardáře „nějakou páku“. A jaké bylo jméno tohoto šťouravého novináře? Edward Elliot.

3. Zárodky Robina

Příběhy spojené s postavou Batmana vypráví řada filmů, videoher a seriálů, kterých je tolik, že je opravdu těžké mít o všech přehled. Batman, nebo spíše Bruce Wayne, je i vedlejší postavou seriálu Titans, který se soustředí spíše na mladší hrdiny studia DC, jako je Robin, Nightwing, Beast Boy, Raven nebo Starfire.

I Robinů měl Batman během své komiksové historie celou řadu. Tím nejznámějším byl Dick Grayson, který se později stal superhrdinou, který si nechává říkat Nightwing. Ne každý z Batmanových pomocníků však dopadl tak dobře jako ten první. Stačí se podívat na Jasona Todda. Jedním z těch posledních Robinů se stal Tim Drake, kterého si v seriálu Titans zahrál Jay Lycurgo (24).

Lycurgo se objevuje i na samém začátku nového Batmana, kdy se maskovaný superhrdina vypořádá s bandou agresivních chuligánů, kteří se rozhodli znepříjemnit den jednomu pasažérovi gothamského metra. Lycurgo ztvárnil mladíka, který se šikany evidentně účastnit nechce, a dokonce Batmana varuje před střelným zraněním. Jen těžko můžeme hádat, jestli má jeho role v Batmanovi fungovat jako zrod nového superhrdiny, ale ve světě propojených komiksových příběhů je dnes možné vše.

2. Klaun za mřížemi

Předposledním bodem dnešního seznamu se dotkneme Easter eggu, který zaregistrovali snad všichni, kdo mají o příbězích Batmana byť jen minimální znalosti. Snad každý totiž ví, že je jeho úhlavním nepřítelem vyšinutý Joker, kterého si od šedesátých let zahrála celá řada herců, kteří se jej rozhodli zahrát diametrálně odlišnými způsoby.

Snad nejmilovanější verzí „korunního klauna zločinu“ se stala ta, kterou v roce 2008 předvedl Heath Ledger a podobně impozantní bylo i podání Joaquina Phoenixe (47). I v novém Batmanovi jsme se dočkali postavy, která zkrátka nemohla být nikým jiným než samotným Jokerem.

Když se Riddler ocitá ve vězení, ve vedlejší cele sedí zločinec, který má s Batmanem očividně také své zkušenosti. Když Barry Keoghan (29) spustí svůj nezaměnitelný smích, je jasné, že má představovat Batmanova nejslavnějšího nepřítele.

1. Záhadná tekutina

Na konec dnešního článku jsme si nechali moment, který přijde na samém konci celého filmu. Když totiž Batman konečně dopadne hádankářského Riddlera, zjistí, že jeho uvězněním problémy nekončí. Riddler totiž po Gothamu rozmístil několik dodávek s výbušninami, které protrhnout gothamskou hráz a zaplaví město.

Batmana navíc čeká ještě jeden souboj s přívrženci vyšinutého padoucha, které Riddler zfanatizoval skrze svá šílená videa. V jednu chvíli se zdá, že je s hrdinou konec, a ještě hůř je na tom jeho společnice Catwoman. Batman musí pro její záchranu sebrat všechnu svou sílu, které po zásahu brokovnicí přímo do hrudi nemá mnoho.

Naštěstí má k dispozici záhadnou zelenou tekutinu, která mu dodá potřebnou energii pro to, aby se dostal zpátky do boje. Původ ani složení této zázračné látky nejsou ve filmy vysvětleny, a proto se komiksoví fanoušci okamžitě pustili do spekulací. Zatímco někteří tvrdí, že jde o čirý adrenalin, jiní záhadnou zelenou látku označili za Venom nebo Titan, který pohání dalšího Batmanova protivníka – Banea.

(tod)

Fandím
22 fanoušků
Nesnáším
6 antifanoušků
Celebrity:
Heath Ledger, Joaquin Phoenix, Robert Pattinson, Matt Reeves

Filmy:
Batman, Sedm, Zodiac

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Batman, Heath Ledger filmy, Robert Pattinson filmy, Robert Pattinson Batman, Robert Pattinson zajímavosti, Batman v kinech
TOPlist