TOP 5 bizarních podmínek, které herci požadují při natáčení

24.08.2023

O filmových hvězdách se často říká, že jsou rozmazlené, zpovykané a že se chovají, jako by jim patřil celý svět. Samozřejmě jsou to lidé jako všichni ostatní, kteří mají své přednosti i chyby, ale někteří z nich jim v boji proti reputaci „rozmazlených spratků“ rozhodně nepomáhají.

V dnešním článku se proto zaměříme na pětici slavných hollywoodských herců, kteří své filmové kontrakty opatřili natolik podivnými podmínkami, že nad nimi zůstává hlava stát. Ostatně, přesvědčte se sami.

Dwayne Johnson nesmí prohrát souboj

Dnešní článek začneme u jednoho z nejúspěšnějších herců současnosti, který se v minulosti dokonce opakovaně stal vůbec nejvýdělečnějším hercem roku. Dwayne „The Rock“ Johnson (51) přitom svou hvězdnou kariéru začínal jako zápasník amerického wrestlingu, ale protože byl u diváků obrovsky populární, rozhodl se zkusit své štěstí v Hollywoodu.

Možná právě kvůli jeho zápasnické minulosti si Johnson své filmové kontrakty vylepšuje speciální formulkou, která zajišťuje, že o jeho bojových schopnostech stále nemůže nikdo pochybovat. V jeho smlouvách totiž stojí, že nemůže prohrát žádnou fyzickou potyčku.

To se ukázalo být jako problém při natáčení jednoho z dílů série Rychle a zběsile, kde měly podobné podmínky i dvě další herecké hvězdy. Jak Vin Diesel (56), tak Jason Statham (56) měli lidi, kteří počítali, kolik ran, kopanců a dalších úderů jejich postavy utrží, aby mohly z těchto soubojů vyjít jako vítězové. Když máte tolik nezranitelných postav, moc vám to asi neusnadní psaní poutavého příběhu.

Queen Latifah nesmí zemřít

Řada herců se potýká s tím, že je režiséři obsazují výhradně do rolí, se kterými to nedopadá dobře. Své by o tom mohl vyprávět i britský filmový velikán Sean Bean (64), který na stříbrném plátně zemřel nesčetněkrát. Možná se i on stal odstrašujícím příkladem pro americkou herečku a zpěvačku Queen Latifah (53).

Ta se totiž po tragické smrti své postavy ve filmu Vabank rozhodla, že si tuhle zkušenost nechce už nikdy zopakovat, a proto do všech svých pozdějších filmových kontraktů přidala pravidlo, že se každá její postava musí dožít závěrečných titulků. Podle jejích vlastních slov prý byla ve filmovém umírání až moc dobrá, a proto se bála, že se zbytečně připravuje o možnost účasti na natáčení případných pokračování.

Will Ferrell potřebuje podivnosti na kolečkách

Will Ferrell (56) je vtipálkem každým coulem. Snad každá z jeho rolí je tou nejvtipnější, nebo alespoň nejpodivnější, která se na plátně objevuje.  Nejinak tomu zjevně je i v reálu. Stačí se podívat na požadavky, které měl před přijetím své role ve ztřeštěné komedii s názvem Poloprofesionál.

V jeho smlouvě stálo, že musí dostat řadu prapodivných věcí včetně obrovské duhy na kolečkách. To však nebyla jediná podivná rekvizita, kterou Ferrell požadoval. Zároveň chtěl vozítko pro lidi s omezenou pohyblivostí, dva metry vysoké pohyblivé schody a pětimetrový strom na kolečkách.

Už jste nejspíš odhalili společný jmenovatel všech jeho požadavků. Ať už chtěl cokoliv, nutně potřeboval, aby se s tím dalo jezdit. Ačkoliv nejde o ten nejnákladnější požadavek, rozhodně jde o jeden z těch nejpodivnějších.

Tom Cruise zakazuje využívat jeho tvář

Trička, hračky i další reklamní materiály, jsou nedílnou součástí filmové produkce. Například u Star Wars, pohádek či superhrdinských filmů velmi často představuje právě „merch“ ten největší zisk, který filmová studia vyhlížejí. Někteří herci, ale odmítají svou tvář k těmto účelům propůjčovat a mezi takové herce patří i Tom Cruise (61).

Ten tvůrcům dokonce nedovolí ani to, aby jeho obličej využili ve videohrách, které mohou vydání filmu provázet. To sice filmová studia a investory často hodně bolí, ale pak stojí před otázkou: „Chci se spíš spolehnout na doprovodný prodej reklamních předmětů, nebo budu věřit, že Tom Cruise přiláká dostatek diváků?“

George Clooney potřeboval vybudovat basketbalové hřiště

Snad nejzvláštnější požadavek měl George Clooney (62) při natáčení oscarové Gravitace. V té sice hrál „druhé housle“ pro Sandru Bullock (59), přesto mu to nezabránilo mít naprosto absurdní potřeby. Aby se ve filmu vůbec objevil, požadoval během natáčení dům na pláživlastním basketbalovým hřištěm.

Aby Clooneymu filmaři vyhověli, museli nechat hřiště od základů postavit. Je to o to zvláštnější, že se Clooney ve filmu objevuje jen v několika prvních minutách filmu a pak se hlavní postavě zjevuje jen v halucinacích a snění. Je tak dost pravděpodobné, že výstavba privátního basketbalového hřiště trvala déle, než jak dlouho herci trvalo jeho filmové natáčení.

(tod)

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
George Clooney, Queen Latifah, Will Ferrell, Dwayne Johnson

Filmy:
Vabank, Poloprofesionál, Rychle a zběsile 5, Gravitace

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké celebrity, slavní herci, celebrity Hollywood, Dwayne Johnson filmy, požadavky celebrit, praštěné požadavky, smlouvy, herecké smlouvy
TOPlist