Tom Hanks jako Kapitán Phillips hrdinně bojuje proti somálským pirátům!

19.11.2013

Režisér Paul Greengrass přináší do kin komplexní studii přepadení americké nákladní lodi Maersk Alabama somálskými piráty, ke kterému došlo v roce 2009! Americký snímek Kapitán Philips tak nabízí divákům nejen napínavý akční thriller, ale také pohled na širokou škálu důsledků globalizace.

kapitan
Foto: Falcon

Velící důstojník lodi Maersk Alabama, kapitán Richard Phillips (Tom Hanks), a kapitán somálských pirátů Muse (Barkhad Abdi) se proti sobě postaví v okamžiku, kdy Muse se svou posádkou zamíří na Phillipsovu neozbrojenou loď. Americký kapitán je nucen coby rukojmí násilníků svou loď i posádku opustit.

V souboji vůle a odhodlání, který následuje 230 km od somálského pobřeží, jsou oba muži vydáni na milost osudu, který je zcela mimo jejich kontrolu. Muse a Phillips se následně ocitají uprostřed nezastavitelné vojenské mašinerie, která směřuje k dopadení pirátů a osvobození kapitána za jakoukoli cenu.

Britský režisér Paul Greengrass (58) zahájil svou filmařskou kariéru už v roce 1989 filmem Zmrtvýchvstalý a poté natočil úspěšné snímky Teorie létání (1998) a Krvavá neděle (2002).

Ale teprve režií akčních perel jako byl Bournův mýtus (2004), Let číslo 93 (2006), Bourneovo ultimátum (2007) a Zelená zóna (2010) si získal opravdu celosvětové uznání.

Jeho poslední celovečerní film Kapitán Phillips navazuje na snímky Krvavá neděle a Let číslo 93 (nominace na Oscara za režii) v tom smyslu, že také jde o takřka kvazidokumentární počin, v němž by se atmosféra dala krájet a který je napínavý od začátku až do konce.

A mimochodem, oscarová nominace za hlavní herecký výkon pro heroického Toma Hankse je v zásadě bez diskuse ...

Americký dobrodružný thriller Kapitán Phillips/Captain Phillips je v českých kinech k vidění od 21. listopadu 2013.

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Paul Greengrass, Chris Mulkey, Yul Vazquez, Corey Johnson, Catherine Keener, Max Martini, Tom Hanks

Filmy:
Captain Phillips

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, britské celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, zahraniční režiséři, režiséři, americký film, britští režiséři, Paul Greengrass film, Paul Greengrass režie, Paul Greengrass Kapitán Phillips, Paul Greengrass Captain Phillips
TOPlist