Tom Cruise připravuje pokračování hitu Top Gun!

15.12.2011

Hollywoodská hvězda to myslí s pokračováním slavného filmu o elitních letcích opravdu vážně! Tom Cruise (49) totiž médiím potvrdil, že film se opravdu připravuje. Bohužel už zapomněl sdělit, koho bude "ve dvojce" hrát ...

Tom Cruise
Zdroj: Paramount Pictures

Tom Cruise (49), které si "v jedničce" z roku 1986 zahrál hlavní postavu pilota jménem Maverick, v současnosti jedná s režisérem Tony Scottem o příběhu filmu Top Gun 2. Americký tvůrce, který režíroval původní Top Gun, by se tak mohl chopit i režie předpokládaného pokračování. Zda se ale ve filmu objeví také postavy, které hráli Val Kilmer a Kelly McGillis, je zatím ve hvězdách.

V americkém tisku se již objevily spekulace, že Tom Cruise by měl ztvárnit instruktora pro novou třídu studentů Top Gunu, nikoli tedy "stařičkého" Mavericka, který v domově důchodců vzpomíná na úspěchy.

Snímek byl v roce 1987 nominován na čtyři Oscary a nakonec vyhrál cenu Akademie za nejlepší píseň Take My Breath Away. Top Gun dále získal nominace v kategoriích střih, zvuk a střih zvukových efektů. Mimochodem, již krátce po uvedení jedničky byl hotový scénář k pokračování, ale Tom Cruise se na něm tehdy nechtěl podílet a americká armáda pro změnu nedovolila přítomnost kamer blízko své techniky.

Tom Cruise, který se netají hlavně producentskými ambicemi teď prohlásil, že oslovil režiséra s návrhem na společné natáčení. Americký herec a Tony Scott spolu naposledy pracovali na filmu Bouřlivé dny z roku 1990. Top Gun 2 by prý chtěli udělat v podobném duchu a v podobném prostředí. Tedy zase lehce propagandistická agitka pro americkou armádu?

Herec nyní září ve čtvrtém dílu Mission: Impossible - Ghost Protocol, jehož části se natáčely i v Praze. Film má v českých kinech premiéru tento týden. Ale kdy uvidíme pokračování proklínaného i obdivovaného filmu Top Gun, není zatím stanoveno.

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Tom Cruise

Filmy:
Top Gun

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Celebrity, youtube.com, youtube, americké celebrity, herci, zahraniční herci, Tom Cruise video, Tom Cruise foto, youtube video, američtí herci, americké filmy, zahraniční filmy, americký film, tom cruise fotky, Tom Cruise film, Tom Cruise natáčení, jerry bruckheimer, pokračování filmu, Top Gun film, Top Gun pokračování, Top Gun trailer, Top Gun ukázka, Top Gun video, Tom Cruise Top Gun
TOPlist