Tim Burton a Josh Brolin plánují novou verzi pařížského hrbáče!

02.03.2011

Dva američtí tvůrci se chystají natočit novou adaptaci klasického románu Chrám Matky Boží v Paříži! Herec Josh Brolin (43) a režisér Tim Burton (52) chtějí na plátna kin vrátit příběh tragické lásky hrbatého zvoníka Quasimoda ke krásné cikánce Esmeraldě.


Josh Brolin - nový zvoník od Matky Boží?
Foto: CynSimp, lukeford, wikipedia.org

Nová adaptace klasického románu francouzského spisovatele Victora Huga Chrám Matky Boží v Paříži vzniká pod hlavičkou studia Warner Bros. a scénář filmu napíše dvojice Kieran a Michele Mulroneyovi, mimo jiné autoři nového filmu o Sherlocku Holmesovi.

Herec Josh Brolin, který naposledy zazářil v coenovském westernu Opravdová kuráž, by měl ve filmu nejen hrát, ale hodlá jej i produkovat. Režisér Tim Burton se prý zatím k účasti smluvně nezavázal a čeká na definitivní verzi scénáře. Slavný tvůrce má navíc v plánu natočit gotickou mýdlovou operu Dark Shadows. Pro který projekt se nakonec rozhodne?


Zvoník u Matky Boží z roku 1956!

Román z roku 1831 byl zfilmován v minulosti již několikrát a existuje celá řada verzí, včetně několika filmů televizních. Poprvé to byl v roce 1905 němý film Esmeralda, ale zřejmě nejslavnější je francouzsko-italská verze z roku 1956, kde si hlavní role zahráli Gina Lollobrigida a Anthony Quinn.

Zatím poslední velké projekty pocházejí z roku 1997, kdy vznikl animovaný snímek ze studia Disney a také hraný film, v němž si hlavní role ztvárnili Salma Hayek a Mandy Patinkin.

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Tim Burton, Josh Brolin

Filmy:
Esmeralda

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, připravovaný film, Tim Burton film, Tim Burton movie, Tim Burton hrbáč, Tim Burton Chrám Matky Boží, Tim Burton režie, Victor Hugo, Chrám Matky Boží v Paříži, Josh Brolin foto, Josh Brolin photo, Josh Brolin film, Josh Brolin movie
TOPlist