Televizní ceny Elsa čeká změna! Budou až příští rok!

15.12.2011

Česká filmová a televizní akademie oznámila rozsáhlé změny ohledně udílení televizních cen! ČFTA snížila počet kategorií a především rozhodla o tom, že v roce 2011 se vyhlášení cen nedočkáme!

elsa
Foto: VAC

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) se rozhodla neakcentovat v současné době pořady o kvalitě zpravodajských, publicistických a zábavných pořadů či magazínů a posuzovat v současném složení jejich kvalitu. Napříště chce v rámci televizních cen klást mnohem větší důraz na původní dramatickou tvorbu, ať už solitérní či seriálovou. Ruší proto dosavadní kategorie Nejlepší moderátor, Nejlepší magazín a Nejlepší publicistický a diskuzní pořád.

Stejně tak prezídiu ČFTA přijde málo přehledné oceňovat nákup zahraniční tvorby, proto se rozhodla zrušit rovněž kategorie Nejlepší zahraniční pořad hraný a Nejlepší zahraniční pořad nehraný, a o do doby, než se najde přesnější klíč. V tuto chvíli mají výroční televizní ceny Elsa tyto nové kategorie:

Nejlepší televizní film
Nejlepší televizní seriál
Nejlepší televizní dokument
Nejlepší televizní dokumentární seriál/cyklus
Nejlepší televizní animovaný pořad
Nejlepší režie
Nejlepší scénář
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Výjimečný televizní počin (veškerá ostatní TV tvorba, např. zábavný pořad, magazín, zahraniční film, zpravodajství, design TV programu apod.).
 
Elsa - ročník 2008!

Prezídium ČFTA zatím nechává otevřenou diskuzi o kategoriích Nejlepší herec ve vedlejší roli a Nejlepší herečka ve vedlejší roli, a nevylučuje ještě úpravu kategorií po diskusích s jednotlivými stanicemi, či názory dalších specialistů.

Nová koncepce televizních cen Elsa se zamlouvá vedení České televize, které by chtělo Elsy podporovat výrazně víc než dosud a jejich slavnostní předávání uvádět každoročně v přímém přenosu na ČT1. Poprvé by se tak podle předběžné dohody s generálním ředitelem České televize Petrem Dvořákem mělo stát na podzim 2012.

Příští ročník bude tedy pojat jako bienále a na podzim 2012 tak bude akademie hodnotit tvorbu nikoli jedné, ale dvou televizních sezón. V následujících letech by se měla Elsa už opět udělovat každý rok.

Kategorie:
Filmy,

Tagy:
youtube.com, youtube, youtube video, ČFTA, ceny ELSA, Česká filmová a televizní akademie, Televizní ceny, Televizní ceny Elsa, Televizní ceny nominace
TOPlist