"Taneční seriál" První krok startuje na TV Nova!

22.02.2012

Ve středu 22. února se na obrazovkách poprvé objeví třináctidílný seriál z prostředí taneční akademie! Seriál režíroval jeden z nejúspěšnějších českých režisérů současnosti Jiří Vejdělek, hudbu složil trojnásobný držitel Českého lva Jan P. Muchow a v hlavních rolích se představí přední čeští herci.

krok
Štáb taneční akademie v čele s režisérem seriálu!
Foto: TV Nova

Seriál První krok sleduje osudy posluchačů prestižní taneční akademie v rámci jednoho akademického roku. Mladí a nadějní tanečníci studují pod vedením ředitelky a bývalé profesionální tanečnice Kláry Jakubské (Veronika Žilková). Vzhledem k ostré konkurenci ale mohou být každý rok úspěšní jen jeden nebo dva absolventi akademie. Diváci se tak mohou těšit na příběh plný emocí, skvělých hereckých výkonů, tanečních a hudebních vystoupení.

Režisér Jiří Vejdělek musel pro seriál najít představitele, kteří by byli schopni nejenom dobře hrát, ale také výborně tančit, zpívat, a ještě u toho dobře vypadat. Zatímco v případě profesorského sboru vsadil na známé obličeje, do rolí studentů vybral nové neokoukané tváře a těla. Na seriál První krok byl prý největší casting, který kdy režisér zatím pořádal.

Čtěte také

Hlavní role ztvárnili Veronika Žilková, Pavel Kříž, Klára Issová, Michal Kavalčík, Pavla Vitázková, Světlana Nálepková, Šárka Vaculíková, Radka Pavlovčinová, Dominik Turza nebo Filip Cíl. Mladí a talentovaní herci předvedou řadu tanečních stylů, od klasického baletu až po hip hop, street dance a afro dance.

krok
Učitelský tým taneční akademie!
Foto: TV Nova

Předlohou seriálu, který vznikl pod režijním vedením Jiřího Vejdělka a Jána Sebechlebského, je španělský seriál Un Paso Adelante. První krok se natáčel v taneční akademii, která pro účely natáčení vznikla v pražských Holešovicích. Poprvé byl uveden již před časem na slovenské TV Markíza, kde se setkal se slušným diváckým ohlasem.

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
6 antifanoušků
Celebrity:
Jiří Vejdělek, Veronika Žilková

Filmy:
První krok

Kategorie:
Televize,

Tagy:
Celebrity, herečky, České celebrity, seriály, české herečky, herci, čeští herci, TV Nova, čeští režiséři, režiséři, české seriály, televizní seriály, český sitcom, sitcom, seriály TV Nova, taneční seriály, První krok foto, První krok seriál, První krok TV Nova, Jiří Vejdělek foto, Jiří Vejdělek seriál, Jiří Vejdělek První krok, První krok video
TOPlist