Tajemná švédská kapela The Knife vystoupí na Colours of Ostrava!

09.04.2013

V České republice zahraje vůbec poprvé švédské duo, které patří mezi nejoriginálnější a nejvlivnější tvůrce současné elektronické hudby! A zároveň také mezi nejtajemnější - sourozenci Karin Dreijer Andersson a Olof Dreijer, kteří The Knife tvoří, zůstávají totiž od založení v anonymitě a své tváře skrývají pod bizarními maskami.

knife
The Knife
Foto: Colours of Ostrava

Kapela The Knife na Colours of Ostrava představí nejnovější – netrpělivě očekávané - album Shaking The Habitual, které vychází právě 8. dubna. Na turné se formace, která za předcházející desky obdržela řadu prestižních cen, vydává po dlouhých sedmi letech.

Po nebývale vizuálně opulentním jevištním show Silent Shout v režii Andrease Nilssona, slibuje duo ještě fantasknější a temnější živé vystoupení, vytvořené výhradně ženským kolektivem scénografek a choreografek.

Komerčnímu šoubyznysu se The Knife, kteří vznikli v roce 1999, vymezují jako málokdo - odmítají přepouštět hudbu do reklam (výjimku tvoří skladba Heartbeats, kde to vysvětlili nutností zafinancovat vlastní vydavatelství Rabid Records) a až do roku 2006, kdy vydali nesmírně úspěšné a nadčasové album Silent Shout, vůbec nekoncertovali.

„Nebaví nás, když se všichni soustředí víc na lidi a tváře než na hudbu a vynášejí soudy na základě toho, jak kdo vypadá a jak se obléká,“ uvádějí ke svým maskám. Anonymita souvisí také se zásadním tématem sourozenců: genderová vyváženost.

Když si měli v roce 2003 převzít první Grammis za druhé album Deep Cuts, poslali za sebe na protest proti nedostatku žen v hudebním průmyslu dva kamarády v gorilích maskách a tričky s číslovkou padesát.

Provokují - pro mnohé lyricky podvratně - i v textech plných narážek na falešnou morálku politiků, feminismus, ekologii, vztahovou vyprázdněnost a ke globálním kulturním pop ikonám nabízejí protiváhu vlastních vzorů: David Lynch, Aki Kaurismäki, Sonic Youth, Kate Bush nebo Siouxsie and the Banshees.

Interpreti:
Knife, The

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, zpěvačky, Zahraniční celebrity, zpěváci, zahraniční zpěvačky, zahraniční zpěváci, hudebníci, švédské celebrity, zahraniční hudebníci, švédští zpěváci, švédské zpěvačky, Colours of Ostrava, The Knife foto, The Knife Colours of Ostrava, švédští hudebníci, The Knife koncert, The Knife Česko, The Knife Ostrava, The Knife video, The Knife klip, The Knife videoklip, The Knife tajemství, The Knife vystoupení v Česku
TOPlist