Tady to musí být: Sean Penn je zastydlá rocková hvězda!

16.04.2012

Oscarový herec se jako padesátiletý gothic vydává na cestu napříč Amerikou! V hlavní roli netradiční koprodukční road movie s názvem Tady to musí být září držitel dvou cen Akademie Sean Penn!

sean
Foto: Film Europe

Cheyenne (Sean Penn) je bývalá rocková hvězda, který se ve svých padesáti letech stále obléká ve stylu gothic a žije v Dublinu ze svých autorských honorářů. Smrt jeho otce, se kterým dlouhých třicet let nekomunikoval, ho zavede zpět do New Yorku.

Cheyenne zjišťuje, že jeho otec byl celý život posedlý jednou věcí: vyhledat postu za pokoření, které utrpěl v koncentračním táboře v Polsku. Cheyenne se rozhodne pokračovat tam, kde jeho otec skončil a vydává se na cestu napříč Amerikou ... 

Film Tady to musí být jako svůj první anglicky mluvený snímek italský režisér Paolo Sorrentino (41), autor ceněných filmů Následky lásky (2004), Rodinný přítel (2006) nebo Božský (2008), které slavily úspěchy zejména na filmovém festivalu v Cannes. Jeho poslední snímek soutěžil v roce 2011 také na přehlídce v Cannes, ze které si odnesl Cenu ekonomické poroty.

Tady to musí být má typický odér amerického nezávislého filmu (ačkoliv jde o dílo vzniklé v Evropě), který je navíc ozvláštěn účastí hollywoodských hvězd. V hlavní roli se objevuje společenský mimoň (připomínající Střihorukého Edwarda), což u diváků téměř vždy vyvolává jisté sympatie.

Film tak má slušnou šanci stát se kultovním dílem, protože bizarnější road movie tady už dlouho nebyla. Někteří diváci ovšem mohou ze snímku pociťovat jistý kalkul ve stylu "dáme do hlavní role magora a to se bude určitě líbit" ... Jenže když von ten Sean Penn je tak roztomilej! :-)

Italsko-francouzsko-irská komedie Tady to musí být/This Must Be the Place je v českých kinech k vidění od 19. dubna 2012.

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Paolo Sorrentino, Sean Penn, Judd Hirsch, Gordon Michaels, Shea Whigham, Kerry Condon, Harry Dean Stanton, Frances McDormand

Filmy:
Tady to musí být

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, američtí herci, zahraniční režiséři, režiséři, italské celebrity, italští režiséři, francouzské filmy, italské filmy, evropské filmy, Tady to musí být film, Tady to musí být foto, Tady to musí být fotky, Tady to musí být trailer, Tady to musí být video, Tady to musí být ukázka, Tady to musí být premiéra, Sean Penn Tady to musí být, Sean Penn film, Paolo Sorrentino film, Paolo Sorrentino režie, Paolo Sorrentino Tady to musí být, irské filmy
TOPlist