Super 8: Jak amatérští filmaři nechtěně natočili zombie horor!

07.09.2011

Steven Spielberg a J. J. Abrams vytvořili retro, jenž je poctou amatérské filmařině! Do hlavních rolí obsadili tvůrci mladé herce jako je Elle Fanning nebo Joel Courtney, který zdatně sekunduje Kyle Chandler nebo Ron Eldard.

super 8

Foto: Bontonfilm

Když se skupinka teenagerů rozhodne na kameru „Super osmičku“ natočit zombie horor, ani ve snu by nikoho z nich nenapadlo, že výsledný film bude ještě děsivější, než zamýšleli.

Píší se sedmdesátá léta dvacátého století. Mladí amatérští filmaři z malého městečka v Ohiu chtějí natočit svůj první nezávislý zombie horor. Když na místním nádražíčku točí vrcholnou scénu svého filmu, před jejich očima po srážce s autem vykolejí nákladní vlak. Není to však obyčejná nehoda, což potvrzuje přítomnost armády na místě tragédie. Ve městě začnou mizet domácí zvířata i lidé, místní šerif je zoufalý, oblast obsadí armáda, jejíž velitelé evidentně něco tají a je vyhlášená okamžitá evakuace…

Navzdory tomu všemu chtějí děti pokračovat v natáčení a navíc přijít na to, co bezprostředně po nehodě uniklo ze zamčeného vagónu vykolejeného vlaku a má s tím zmatkem kolem něco společného. Tohle filmování však bude extrémně náročné a možná půjde i o život …

Jeden z nejoriginálnějších tvůrců současnosti J. J. Abrams spojil síly s největším hollywoodským expertem na mimozemšťany Stevenem Spielbergem a společně natočili film, při jehož sledování si diváci nutně vzpomenou na slavné snímky E. T. Mimozemšťan nebo Blízká setkání třetího druhu.

Americké si-fi drama Super 8 má v českých kinech premiéru 8. září 2011.

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Elle Fanning, Kyle Chandler

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
TOPlist