Studenti již posedmé ovládnou noční vysílání TV Nova!

24.06.2011

Sedmý ročník projektu Noc filmových nadějí odstartuje o půlnoci z pátku 24. na sobotu 25. června 2011! V rámci unikátního projektu TV Nova pro mladé tvůrce, který byl v loňském roce oceněn prestižní televizní cenou Elsa, budeme moci během pěti hodin zhlédnout 31 studentských snímků.


Foto: TV Nova

Noc filmových nadějí je jedinečnou ukázkou dlouhodobě fungující spolupráce akademické a komerční sféry, díky níž dostávají mladí filmoví tvůrci výjimečnou příležitost prezentovat svou práci široké veřejnosti. Odborná porota a diváci letos budou moci vybrat vítěze Noci filmových nadějí z celkem 31 snímků studentů tří středních a šesti vysokých filmových škol.

Stejně jako v předcházejících ročnících se můžeme těšit na snímky studentů FAMU Praha, Univerzity Tomáše Bati Zlín, Střední průmyslové školy sdělovací techniky Praha, Akademie Miroslava Ondříčka Písek, Filmové školy Zlín, Vysoké školy uměleckoprůmyslové Praha, Vyšší odborné školy grafické Jihlava, Střední školy fotografické, filmové a televizní Skalsko a Střední školy aplikované kybernetiky Hradec Králové.


Jeden z filmů minulého ročníku!

O udělení Ceny odborné poroty rozhodne porota v čele s čestným předsedou, oscarovým režisérem Jiřím Menzelem. Filmařské dovednosti mladých tvůrců budou dále hodnotit režisérka Tereza Kopáčová, producent a střihač Adam Dvořák, hudební skladatel Tadeáš Věrčák, filmový architekt Michael Klang a režisér Jiří Vejdělek.

Porotci vyberou tři nejlepší snímky, a nejlepšímu z nich bude předána cena v pořadu Snídaně s Novou. Hlavní cenou je částka 100 000 korun na další filmovou tvorbu.


Program Noci filmových nadějí!

Cena o divácky nejoblíbenější snímek vzejde z hlasování, které odstartuje 25. června 2011 na internetových stránkách projektu www.nova.cz/noc, na nichž mohou diváci znovu zhlédnout všechny soutěžní snímky. Vítěz hlasování o divácky nejúspěšnější film získá 10 000 korun.

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Jiří Vejdělek, Adam Dvořák

Kategorie:
Televize,

Tagy:
TV Nova, čeští režiséři, režiséři, filmaři, famu, občanská plovárna, Krátké filmy, čeští filmaři, studenti FAMU, Noc filmových nadějí, Noc filmových nadějí Nova, Noc filmových nadějí filmy, Noc filmových nadějí snímky, Noc filmových nadějí krátké filmy, Noc filmových nadějí filmové školy, studenti filmu, Noc filmových nadějí Elsa, studentské snímky, Tereza Kopáčová, Tadeáš Věrčák, Michael Klang, mladí filmaři, animované filmy
TOPlist