Strážci galaxie zvedli prodej audiokazet v USA

10.01.2018

Staré dobré MC kazety si už spousta lidí nemůže ani pamatovat. Ti, kdo si na ně ale pamatují, k nim většinou nechovají úplně vřelý vztah. Malá kapacita písniček, neustálé přetrhávání či kroucení pásku nebo manuální navinování pásku byly jedny z nejčastějších problémů, se kterými jste museli počítat, když jste si prostě jen chtěli poslechnout nějakou hudbu. Tohle všechno přestalo posluchače obtěžovat až s nástupem CD.

Teď se ale zdá, že na americkém trhu chytají kazety druhý dech. A mohou za to především Strážci galaxie Jamese Gunna (47).

Je sice pravda, že na tak archaické nosiče už většina současných interpretů své písně nenahrává, ale i tak je zarážející, že v žebříčku nejprodávanějších kazet obsadil soundtrack k Marvelovskému snímku všechna tři první místa. I čtvrté místo v žebříčku obsadil soundtrack, tentokrát však k seriálu Stranger things z dílny Netflixu.

Prodej kazetových nosičů tak oproti roku 2016 dokonce vzrostl o ohromujících 35 %. To, že bude filmový průmysl zachraňovat zastaralé hudební nosiče, by asi dříve nenapadlo nikoho.

Celkový žebříček i s počty prodaných kusů zaokrouhlených na tisíce je následující:

1. Soundtrack, Guardians of the Galaxy, Vol. 2: Awesome Mix Vol. 2 19,000
2. Soundtrack, Guardians of the Galaxy: Awesome Mix Vol. 1 15,000
3. Soundtrack, Guardians of the Galaxy: Cosmic Mix, Vol. 1 5,000
4. Soundtrack, Stranger Things, Volume One 3,000
5. Eminem, The Eminem Show 3,000
6. Various Artists, The Hamilton Mixtape 3,000
7. Prince and The Revolution, Purple Rain (Soundtrack) 2,000
8. Twenty One Pilots, Blurryface 2,000
9. Kanye West, Yeezus 2,000
10. Nirvana, Nevermind 2,000

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Zoe Saldana, Chris Pratt

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
sci-fi, Strážci galaxie, MC kazety, Guardians of the Galaxy, filmové soundracky, Strážci galaxie soundtrack, filmové písně, písně k filmům, žebříčky, hudební žebříčky, žebříčky soundtracků, hudba z filmů, Strážci galaxie hudba
TOPlist