Star Wars: Poslední z Jediů. První dojmy!

14.12.2017

Dvouleté čekání je u konce, v pořadí už osmé pokračování Star Wars je v kinech. A čekání se rozhodně vyplatilo, jde o jeden z nejlepších filmů z celé ságy!


Star Wars 8 jde konečně do kin!

Atak na všechny smysly

Následující řádky berte spíše jako souhrn prvních dojmů. Obsah těch 150 minut, které Poslední z Jediů nabízí, zkrátka není možné vstřebat hned po prvním představení. Jedná se doslova o vizuální a vypravěčskou smršť.


O bitevní scény ve filmu rozhodně není nouze!

Nic podobného jste ještě neviděli

Byť se jedná o pokračování zaběhnuté franšízy, hned první minuty filmu vás dostanou naprosto nečekaným přístupem, který je pouze předzvěstí následujících zvratů. Přístup k vyprávění, výpravě a vizuálním nápadům působí neokoukaně.


Záběr z úvodní bitvy Posledního z Jediů.

Moc dlouhé? Ani náhodou!

To může zanechat poněkud rozporuplný pocit u pravověrných fanoušků, ten je však po zběžné úvaze rychle vystřídán nehynoucím úžasem. K tomu přispívají i 4 dějové linky, které vás prostě ani po dvou hodinách nezačnou nudit (pokud nezačnou zabředávat do plytkých romancí).


Tahle parta klaďasů vás rozhodně nudit nebude...

Děj je mimo to plný nečekaných zvratů, které prakticky nenechají z předchozího dílu kámen na kameni. Tvůrci Star Wars teorií to zarmoutí, ale spletli se téměř všichni.

Nejvtipnější Star Wars

Vzhledem ke snaze o zalíbení se nové generaci potenciálních fanoušků se ani vesmírný příběh rodu Skywalkerů neobešel bez důrazu na humor. Oproti mnoha odstrašujícím příkladům od DC nebo Marvelu to však Lucasfilm zvládl na výbornou.

Interakce mezi Rey a Lukem patří mezi nevtipnější momenty nových Star Wars.

Šel na to totiž nenuceně. Momentů, při kterých vyprsknete smíchy, je ve filmu hned několik, dalších humorných hlášek, vizuálních vtipů a komických situací je pak stejně, jako ras v galaxii.

Easter eggové hody

Na své si však přijdou i oddaní fanoušci Star Wars, a to především díky neskutečnému počtu odkazů na předchozí díly. Pokud Síla se proubouzí místy vypadala jako reboot Nové Naděje, pak 8. díl nejvíce odkazuje na Impérium vrací úder.


Luke Skywalker v kokpitu Millenium Falcona, fanouškovo srdce plesá!

Jedno zhlédnutí nestačí

Ať jste fanouškem Star Wars, nebo filmu obecně, rozhodně nebudete návštěvy kina litovat a pravděpodobně vám jedna stačit nebude. Jedná se totiž o neskutečnou podívanou, kterou bude velmi obtížné byť jen napodobit.

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Mark Hamill, John Boyega, Daisy Ridley

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky, Právě v kinech,

Tagy:
americké filmy, recenze filmu, filmy v kinech, sci-fi, filmové premiéry, Hvězdné války, premiéry v kinech, sci-fi filmy, filmové ságy, star wars poslední z jediů, recenze nových filmů, Star Wars 8, Luke Skywalker, Star Wars 8 hodnocení, Star Wars 8 recenze, Star Wars Poslední z Jediů rezence, Star Wars v kinech, česká kina
TOPlist