Star Wars: Last Jedi se dostal mezi 10 nejvýdělečnéjších filmů všech dob!

17.01.2018

Mezi fanoušky vesmírné ságy Star Wars panuje významný rozkol nad Posledním z Jediů, nejnovějším dílem vznikající trilogie, který pokračuje v příběhu mladé Rey a vrátil nám sourozenecké duo Luka a Leiu. I přes nejednotný názor na kvalitu druhého dílu se ale objevila důležitá zpráva, kterou nemohou ignorovat ani milovníci jiných žánrů. Last Jedi vstoupil do kin teprve před měsícem, ale už se dostal mezi deset nejvýdělečnějších filmů všech dob!

V kinech nebyl během roku 2017 promítán ani měsíc, ale i tak se dostal mezi čtyři snímky, které loni vydělaly více než miliardu dolarů. V novém roce ještě vydělává nemalé peníze, takže výdělky stále raketově rostou. Poslední z Jediů předehnal i světové zisky Iron Mana 3, které činily $1,214 miliard dolarů.

Nyní bez námahy prorazil další pomyslnou bariéru. Celosvětově je totiž aktuální příjem $1,264 miliard. Last Jedi tím předběhl Krásku a zvíře ($1,263 miliard) ze stejného roku a dostal se na pozici desátého celosvětově finančně nejúspěšnějšího filmu. Další příčkou k pokoření je Frozen ($1,276 miliard).

Úspěch je zajímavý zejména v tom ohledu, že v Číně dílo nepřitáhlo moc diváku a bylo již z většiny tamních kin staženo. Ze všech tří nejnovějších dílů Star Wars měl nejslabší start. Čína je přitom tradičně jeden z nejvýznamnějších trhů pro filmový průmysl. Přesto se Last Jedi vyšvihl na nejvyšší možné pozice.

Selhání v Číně nepochybně ovlivňuje šanci dostat se ještě výš, mezi top 5 filmů. Jestli opravdu Poslední z Jediů zůstane jen na dohled tak obrovskému úspěchu, nebo se mu podaří ho vybojovat, ještě uvidíme.

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Mark Hamill, Daisy Ridley

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Hvězdné války, Star Wars, star wars poslední z jediů, Star Wars 8, nejvýdělečnější filmy, Star Wars The Last Jedi, vesmírná sága, nejúspěšnější filmy
TOPlist