Star Wars jsou nyní výdělečnější než Harry Potter

04.01.2018

Hvězdné války byly vždy finančně úspěšnými filmy. Osmá epizoda s podtitulem Poslední z Jediů utržila celosvětově přes miliardu dolarů a podle odhadů se má tato částka zastavit až na 1,6 miliardách, což by z filmu učinilo nejvýdělečnější snímek roku 2017. Posledním filmem z dílny Hvězdných válek se navíc série vyhoupla na druhou pozici v žebříčku nejvýdělečnějších filmových sérií, a sesadila tak Harryho Pottera na třetí místo.


Do celkové částky vydělané sérií Star Wars se započítává 8 epizod hlavní příběhové linie, Rogue One: A Star Wars Story a animované Klonové války z roku 2008. Proti těmto deseti filmům stojí devět ze série Harry Potter, mezi které se počítá osm základních dílů a Fantastická zvířata, a kde je najít. Prozatím vedou Hvězdné války s celkovými 8,55 miliardami dolarů proti 8,53 miliardám, které utržila série mladého kouzelníka.

Na prvním místě však poměrně neohroženě sedí Marvel Cinematic Universe s celkovými 13,5 miliardami dolarů, které budou obě soupeřící série jen těžko překonávat. Rozhodně bude zajímavé sledovat, kam se celá situace posune po tom, co vyjde Crimes of Grindelwald, pokračování Fantastických zvířat a Solo: A Star Wars Story. Oba filmy mají totiž vyjít letos s rozdílem jen několika měsíců (Solo: A Star Wars Story má vyjít 25. května a Crimes of Grindelwald 16. října).

Nakonec je asi potřeba dodat, že nejlépe z celého žebříčku nevychází ani MCU, ani Star Wars, ale Disney. Mickey Mouse totiž vlastní práva jak k filmům z dílny komiksového giganta Marvel, tak od roku 2012 i ke všemu, co spadá pod značku Hvězdných válek.

Text: Tomáš Odstrčil

Fandím
14 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
J.J. Abrams, Daniel Radcliffe

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
harry potter, Hvězdné války, star wars poslední z jediů, Star Wars 8, nejvýdělečnější filmy, Star Wars výdělky, Harry Potter výdělky, Harry Potter série
TOPlist