Spíte se svým dítětem v posteli? Téhle ženě kvůli tomu zemřelo dítě...

15.12.2016

Amandě Saucedo z Ohia se stala ta nejhorší věc na světě, její měsíční dítě zemřelo vedle ní v posteli... 

Zdroj: Facebook

V říjnu roku 2014 Amandu probudil uprostřed noci její měsíční syn Ben, který se dožadoval kojení. Amanda mu vyměnila plínky, položila si ho vedle sebe do postele a začala ho kojit. Miminko začalo sát, zklidnilo se a unavená Amanda, která má ještě prvorozeného syna, prostě usnula... Její ranní probuzení bylo to nejhorší vůbec. Její syn totiž ležel vedle ní bez známek života. Lékaři nepřišli na nějakou konkrétní událost, která by přispělaa ke smrti, a tak byl případ uzavřen jako náhodné udušení.

Zdroj: Facebook

"Dodnes nevím, zda by Ben přežil, pokud by spal v své postýlce, což mě bude do konce mého života trápit," říká Amanda. Se svým dítětem spí běžně mnoho lidí, ačkoliv se rozhodně nejedná o nejbezpečnější způsob, hlavně u těch nejmenších miminek. Jen v Ohiu ročně zemře 4500 kojenců ve spánku, odhaduje se, že zhruba 1500 smrtem by se mohlo předejít, pakliže by miminka spala ve své vlastní postýlce. 

A právě proto se Amanda snaží šířit mezi rodiči osvětu, kde může. Vymyslela organizaci Benny Bears, která rozdává rodičům novorozenců medvídky společně s návodem na zdravé spaní dětí. A jak takový návod vypadá? Miminko má spát vždy ve vlastní postýlce, na zádíčkách a bez měkkých hraček.

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
smrt, dítě, smrt novorozence, spaní dítěte, syndrom náhlého dětského umrtí, dítě zemřelo
TOPlist