Spielberg by měl režírovat remake West Side Story

23.01.2018

Režisér tak slavných snímků jako jsou Čelisti, E.T. – Mimozemšťan, Jurský Park nebo Indiana Jones by se měl ujmout budoucího remakeu úspěšného muzikálu West Side Story. Spielberg (71) by se měl projektu zhostit po tom, co dokončí práce na pátém pokračování příběhů Indiana Jonese.

Steven Spielberg
Zdroj: Romain Dubois, wikipedia.org

Režie remakeu West Side Story byla údajně Spielbergovým snem už delší dobu. Už v roce 2014 řekl, že nad aktualizovaným zpracováním slavného muzikálu přemýšlí už několik let.

To bylo pro spoustu jeho fanoušků velkým překvapením, jelikož Spielberg nikdy muzikál netočil a jeho filmy většinou spadají do kategorií jako akční film, drama nebo science fiction. Zdá se však, že si slavný režisér za svým snem přeci jen jde.

West Side Story bylo v roce 1961 moderní adaptací Shakespearovy klasické hry Romeo a Julie, zasazené do moderního prostředí. Soupeřící italské rodiny nahradily newyorské gangy, ale příběh vesměs fungoval ve šlépějích slavné tragédie.

Pokud k nové adaptaci skutečně dojde, rozhodně to nebude v nejbližší době. Pátý díl Indiana Jonese by totiž měl jít do kin až v roce 2020 a práce na remakeu slavného muzikálu tak mohou začít až po premiéře dalšího pokračování příběhů slavného archeologa s ikonickým kloboukem.

Harrison Ford
Zdroj: Romain Dubois, wikipedia.org

Roli „Indyho“ by si měl opět zahrát Harrison Ford (75), ačkoliv se původně spekulovalo, že bude pátý díl rebootem, do kterého Spielberg obsadí mladšího herce. Tuto teorii podporovalo horší hodnocení čtvrtého pokračování s podtitulem Království křišťálové lebky. Nyní to však vypadá, že byly plány rebootu upozaděny ve prospěch plnohodnotného pokračování série.

Myslíte si, že Spielberg remake klasického muzikálu zvládne, nebo mu projekt přeroste přes hlavu?

Fandím
9 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Harrison Ford, Steven Spielberg

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
američtí režiséři, Hollywood, Steven Spielberg filmy, slavní režiséři, Indiana Jones pokračování, West Side Story, West Side Story remake, muzikálové remaky, West Side Story příběh, hollywoodské muzikály
TOPlist