Sólový Flash: 5 otázek, které nám nedají spát

02.02.2018

Flash je po boku svých kolegů z Justice League jednou z nejoblíbenějších postav komiksového studia DC. Jeho oblíbenost navíc stoupla v roce 2014, když začala televize CW vysílat stejnojmenný seriál s Grantem Gustinem (28) v roli Barryho Allena, což je civilní jméno superhrdiny Flashe.

I v případě, že vás americký seriál minul, měli jste v posledních letech už tři možnosti vidět „nejrychlejšího muže na světě“ na plátnech kin. Nejprve se objevil ve filmu Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti, poté ho bystří diváci mohli nakrátko zpozorovat i v Sebevražedném oddílu a větší roli konečně dostal v loňské Lize Spravedlnosti.

Jak to ale bude s jeho sólovým filmem, je stále ve hvězdách, přestože se o možnosti snímku s Flashem mluví už roky. Nyní to ale vypadá, že se na filmu skutečně začíná pracovat. Na scénáři mají podílet John Francis Daley (32) a Johnathan Goldstein (48), kteří v minulosti pracovali na úspěšném filmu konkurenčního Marvelu s názvem Spider-Man: Homecoming.

Nový film o superhrdinovi, který se umí pohybovat rychleji než vystřelená kulka, by se měl jmenovat Flashpoint, což fanouškům „šarlatového běžce“ může leccos napovědět o chystaném příběhu. My ale přesto máme několik otázek, na které bychom moc rádi znali odpověď.

1) Kdy bude mít Flashpoint premiéru?

Původně se spekulovalo, že by mohl mít sólový Flash premiéru už v březnu letošního roku. To však kvůli různým zákulisním problémům nakonec nedopadne. Přesto, že film zatím nemá stanovené datum uvedení do kin, se většina zdrojů shodne na tom, že by měl Flashpoint vyjít někdy v roce 2020.

Dříve to s největší pravděpodobností nebude, protože je harmonogram DCEU (DC Expanded Universe) už teď přeplněný filmy k prasknutí. Ať už jde o Sebevražedný oddíl 2 nebo Shazam!, které se mají začít natáčet v průběhu letošního roku, nebo o chystané Lantern Corps a Cyborg, budou mít filmaři z DC do minimálně poloviny příštího roku plné ruce práce.

Proto se rok 2020 zdá jako zdravý odhad.

2) Jakých postav se dočkáme?

Postavy jsou ve Flashových komiksech v porovnání s ostatními superhrdiny z DCEU poměrně hodně zábavné. Ne každý se totiž může chlubit superpadouchy, jako je například Želví muž, jehož superschopností je to, že je tak pomalý, že dokonce zpomaluje čas kolem sebe. Dále je tu Fiddler, který za pomoci houslí dokáže hypnotizovat nepřátele, ničit věci nebo vytvářet silová pole, Rainbow Raider, který umí jezdit na duhách či Gorrila Grodd, což je obří gorila s telepatickými schopnostmi.

Co se hrdinů týče, i zde má Flash co nabídnout. Kromě Barryho Allena se role nejrychlejšího superhrdiny zhostili Jay Garrick, Wally West nebo Bart Allen. Navíc má každé zpracování Flashe i skupinu pomocníků, kteří mu asistují při jeho superhrdinských dobrodružstvích.

3) Bude mít temnou atmosféru jako všechny současné DC filmy?

Jak už jste asi pochopili z předchozího bodu, Flash se na rozdíl od svých kolegů Batmana nebo Supermana nikdy nebral příliš vážně. Taková pestrost však příliš nezapadá do současné ponuré atmosféry filmů z dílny DC. Kromě legračních protivníků si i sám Barry Allen ve většině případů zachovává svůj optimistický pohled na věc, což se například současnému seriálu podařilo vystihnout téměř dokonale.

Je však pravda, že původní komiksový Flashpoint je jeden z těch temnějších příběhů, které Barry Allen kdy zažil. Můžeme jen doufat, že se tvůrcům podaří vyvážit správný poměr vážnosti a zábavnosti.

4) Jak věrný bude film komiksům?

Už jsme naznačili, že je komiksový Flashpoint poměrně temnou stránkou z Flashovy historie. Jen abyste měli představu, jak špatné to je v alternativním vesmíru, kam se Barry Allen dostane…

Batmanem je Thomas Wayne (otec Bruce Wayna, původního Batmana), jelikož při loupežném přepadení tentokráte nezahynuli Bruceovi rodiče, ale sám mladý Bruce. To přiměje Bruceova otce k tomu, že se stane Batmanem, a jeho matka zešílí a stane se tak verzí Jokera. Wonder Woman a Aquaman spolu vedou válku a Superman je od svého příletu v zajetí americké vlády.

Takže to žádná velká idylka není.

Filmové adaptace komiksových předloh však často mění podstatné elementy z komiksů, nebo z nich vycházejí pouze rámcově. Je proto dost dobře možné, že se dočkáme úplně jiného filmu, který s komiksovou předlohou bude mít pramálo společného.

5) Bude sólový Flash znamenat restart DCEU?

Události původního Flashpointu odstartuje snaha Barryho Allena vrátit se do minulosti a zachránit tak svou matku, která byla v hrdinově mládí brutálně zavražděna. To se mu skutečně povede, ale současnost, do které se později vrátí je v mnoha důležitých ohledech pozměněna.

Je proto dost dobře možné, že DC využije vniklých změn pro možný restart svého současného univerza. Flashpoint by tak umožnil výměnu herců, změnu příběhů, ale například i zbavení se temného tónu, který DCEU v současnosti má. Otázkou však zůstává, jestli by to nebyl přeci jen moc odvážný krok, který by mohl spoustu fanoušků komiksových filmů odradit.

Možná by to ale ve finále komiksovému studiu prospělo.

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
John Francis Daley, Jonathan Goldstein, Grant Gustin

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké filmy, filmové postavy, komiksy, liga spravedlnosti, justice league, DC, DC filmy, DC komiksy, spin-off, americká kinematografie, Flash, postava Flashe, Flash spin-off, DC postavy, filmové zpracování komiksů, Flash komiks, Flash film, Flashpoint
TOPlist