Šok: Horst Tappert alias inspektor Derrick byl esesák!

03.05.2013

Německá média po letech zjistila, že zesnulá hvězda populárního detektivního seriálu za války sloužila v jednotkách SS! Zatímco Horst Tappert má štěstí, že zemřel už v roce 2008, jeho seriál Derrick tak nyní končí v trezoru a stanice ZDF prohlašuje, že už ho nebude nikdy vysílat!

horst
Horst Tappert jakoby říkal: Já nic, já muzikant ...
Foto: Profimedia.cz

Horst Tappert (1923-2008), který detektiva s obřími váčky pod očima a se žlutými zuby hrál v letech 1974 až 1988, celý život dokázal zapírat svou nepěknou minulost. Až nyní - takřka pět let po jeho smrti - vyšlo najevo, že herec působil u dvou jednotek zbraní SS.

Zatímco o jeho poměru u první jednotky nejsou žádné záznamy, o tankové brigádě Totenkopf víme vše - tj. že Horst Tappert byl u ní hlášen od 22. března 1943. Sám herec prý vždycky (ten starý lišák!) tvrdil, že za války "pracoval jako zdravotník". No jo, to známe, osvědčená výmluva starých nácků ... :-)

Detektivní seriál Derrick, který patřil k největším hitům německé televize ZDF, byl vysílán ve více než stovce zemí světa a viděli ho také diváci tehdejší Československé televize. A zajímavostí jistě je, že patřil mezi oblíbené seriály papeže Jana Pavla II. Kdyby Karol Wojtyla věděl ... 

ZDF již oznámila, že "je šokována a znepokojena" zprávou, že Horst Tappert byl členem Waffen SS, a proto nehodlá seriál, který měl celkem 281 dílů (!), dále opakovat. Taktéž učinila i nizozemská televize a Bavorsko dokonce zvažuje, že herci odebere titul "čestný detektiv bavorské policie"!

Mimochodem, Horst Tappert, který zemřel v roce 2008, obdržel za roli inspektora Derricka dokonce nejvyšší německé státní vyznamenání - Spolkový kříž za zásluhy. Taky mu ho vezmou? :-)

Celebrity:
Horst Tappert

Filmy:
Derrick

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, německé celebrity, herci, zahraniční herci, němečtí herci, německé seriály, Horst Tappert foto, Horst Tappert fotky, Horst Tappert esesák, Horst Tappert nacista, Horst Tappert odhalení, Horst Tappert minulost, Horst Tappert Derrick, Horst Tappert seriál, Horst Tappert video, Horst Tappert konec kariéry, Inspektor Derrick, Horst Tappert hnusák, Horst Tappert váčky, Horst Tappert jednotky SS
TOPlist