Snímek Lidice byl vybrán do soutěže Evropských filmových cen!

29.08.2011

Velkofilm Lidice, který už vidělo přes 400 000 diváků, zaznamenal mimořádný úspěch! Drama o vypálení české vesnice, které natočil režisér Petr Nikolaev, bylo totiž vybráno do 24. ročníku soutěže Evropských filmových cen!


Foto: filmlidice.cz

Úspěšný film Lidice, který vstoupil do kin začátkem června, byl vybrán Radou EFA spolu s dalšími 39 evropskými filmy do 24. ročníku soutěže Evropských filmových cen (The 24th European Film Awards), což je evropská obdoba amerických Oscarů. Slavnostní vyhlášení vítězů se koná začátkem prosince 2011 v Berlíně.

Tvůrci doufají, že jejich dílo získá alespoň nějakou cenu, ale už jen fakt, že Lidice vybrali, považují za obrovský úspěch sám o sobě. České filmy se totiž na Evropských filmových cenách příliš často neobjevují a umisťují se maximálně v kategorii Cena diváků.Lidice jsou v současnosti prezentovány v Izraeli, kde se prý po promítnutí filmu vedou diskuze tvůrců s diváky. Snímek byl představen v rámci druhého ročníku Týdne českých filmů v Izraeli, který pořádá České centrum Tel Aviv ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Izraeli a Israel Cinematheques.

Filmová přehlídka odstartovala slavnostním večerem a exkluzivním uvedením filmu v Tel Aviv Cinematheque 22. srpna za osobní účasti jeho tvůrců – Adama Dvořáka, Davida Raucha a jednoho z autorů filmové hudby Jamese Harriese. Přehlídka proběhla, resp. probíhá současně v Jeruzalémě a Haifě a celkem by se mělo konat více jak 30 projekcí po celém Izraeli.

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Ondřej Novák, Veronika Kubařová, Karel Roden, Petr Nikolaev, Roman Luknár, Zuzana Bydžovská, Adam Dvořák

Filmy:
Lidice

Kategorie:
Filmy, České celebrity, Filmové novinky,

Tagy:
Celebrity, České celebrity, youtube, herci, youtube video, youtube com, čeští herci, premiéra filmu, čeští režiséři, režiséři, natáčení filmu, festival v cannes, režisérky, české režisérky, filmové režisérky, velkofilm, filmové režiséři, vypálení vesnice, Lidice film, Evropské filmové ceny, Lidice movie, Lidice premiéra, Lidice trailer, Lidice snímek, Lidice první trailer, Lidice velkofilm, Lidice Cannes, Lidice video, Lidice soundtrack, Rada EFA, The 24th European Film Awards, Lidice úspěch, Lidice ocenění
TOPlist