Slavný Lví král se v novém 3D kabátě vrací do českých kin!

02.09.2011

Animovaný snímek oceněný dvěma Oscary byl po čtrnácti letech od svého vzniku restaurován! Lví král, k němuž složil hudbu geniální Hans Zimmer, patří k nejúspěšnějším a nejlépe prodávaným filmům studia Walt Disney.

lvi kral

Foto: Falcon

Zdivočelé stádo pakoňů hnané na příkaz lva Scara potměšilými hyenami málem zadupe do země bezbranného Simbu. Na poslední chvíli jej zachrání jeho otec Mufasa, který však při zoufalé záchraně sám zahyne. Protřelému Scarovi pak nedá moc práce přesvědčit vyděšeného Simbu, že je zodpovědný za otcovu smrt a měl by neodkladně uprchnout …

Scar se svojí suitou konečně dostane k moci, zatímco Simba si najde nové zvířecí přátele Pumbu a Timona, s nimiž v duchu bezstarostné filozofie Hakuna Matata vyroste do majestátní lví podoby. Ale protože země jeho otce strádá, probuzený Simba nezapře královskou krev a vyrazí v otcových šlépějích …Lví král, který měl premiéru v kinech v roce 1994, neztratil během dlouhých sedmnácti let nic ze své velkoleposti. Díky dramatickému (takřka hamletovskému) příběhu, který je plný chytlavých písní, se stal jedním z nejúspěšnějších animovaných filmů  Snímek ve své době zaujal i původním dabingem, neboť hlasy postavičkám propůjčili významné osobnosti – Matthew Broderick (Simbu), Jeremy Irons (Scar), Whoopi Goldberg (Shenzi) nebo Rowan Atkinson (Zazu).

Film v roce 1995 obdržel dva filmové Oscary - za hudba pro Hanse Zimmera a za nejlepší ústřední píseň – „Can You Feel the Love Tonight“, kterou nazpíval britský zpěvák Elton John. Snímek byl navíc nominován na Oscara za písně „Circle of Life“ a „Hakuna Matata“. Jen škoda, že režiséři Rob Minkoff (Myšák Stuart Little) a Roger Allers (Lovecká sezóna), kteří se tímto filmem proslavili, na jeho úspěch už nikdy plně nenavázali.

Americký animovaný muzikál Lví král/The Lion King 3D je v českých kinech k vidění od 1. září 2011.

Fandím
14 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Rowan Atkinson, Matthew Broderick

Filmy:
Lví král

Interpreti:
Hans Zimmer, The Lion King

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, americký film, Právě v kinech, animovaný film, animované filmy, Lví král 3D, Lví král film, Lví král fotky, Lví král foto, Lví král obnovená premiéra, Lví král písně, Lví král premiéra, Lví král trailer, Lví král ukázka, Lví král v kinech, Lví král video
TOPlist