Slavná Metallica přijede v květnu zahrát staré fláky!

23.01.2012

Americká trash metalová kapela se objeví 7. května 2012 v pražské Synot Tip Aréně! Metallica uspořádá své evropské turné navzdory spekulacím, že kvůli krizi eura je pro ni cesta za oceán příliš drahá!

metal
Metallica
Foto: Kreepin Deth, wikipedia.org

Metallica se vrátí do České republiky, res. do Prahy po čtyřech letech. Tentokrát ovšem nepůjde jen o ledajaký koncert, protože pánové z kapely zahrají především písně z tzv. černého alba s názvem Metallica, které slaví dvacet let od svého vydání.

Skupina, která byla založena už v roce 1981 v Kalifornii, během třiceti let značně proměnila své složení. Dnes ji tvoří bubeník Lars Ulrich, zpěvák a kytarista James Hetfield a kytarista Kirk Hammett a baskytarista Robert Trujillo.

Metallica doposud vydala devět studiových alb, dvě živé alba, dvě EP, dvaadvacet videoklipů a třiačtyřicet singlů. Skupina vyhrála celkem devětkrát ceny Grammy a mezi její nejznámější desky patří Master of Puppets, Ride the Lihghtning nebo ...And Justice for All a samozřejmě i "černé album" Metallica.

Kapela prodala během své kariéry ve světě více než 100 miliónů desek. Předprodej vstupenek na koncert, který se bude konat pod širým nebem, bude zahájen 27. ledna 2012. Ceny se pohybují od 1490 do 2490 korun.

Interpreti:
Metallica

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, americké celebrity, kapely, hudebníci, američtí hudebníci, zahraniční hudebníci, muzikanti, americké kapely, zahraniční kapely, američtí muzikanti, zahraniční muzikanti, Metallica foto, Metallica photo, Metallica video, Metallica music, Metallica Praha, Metallica černé album, Metallica koncert v Praze, Metallica evropské turné, Metallica videoklip, Metallica Česká republika
TOPlist