Show! - dokument o životě za oponou tuzemského zábavního průmyslu!

27.11.2013

Režisér Bohdan Bláhovec přináší do kin šokující pohled na fungování dívčí kapely 5Angels! Film Show! je absolventským filmem Bohdana Bláhovce, který vznikl na pražské FAMU v tvůrčí dílně Martina Marečka, autora filmů Auto*Mat nebo Pod sluncem tma.

show
Foto: AČFK

Dokument je autentickým, v mnohém překvapivým pohledem do života teenagerské kapely 5Angels, která je de facto promyšlenou strategií, realizací byznys-plánu otce jednoho z andílků, jehož cílem je vytvořit skvělý komerční produkt a ovládnout trh s dětskou populární hudbou.

Ale o čem sní samy dívky? Co všechno jsou pro to ochotny udělat? A do jaké míry jsou rodiče schopní pro naplnění svých vlastních neuskutečněných ambicí obětovat šťastné a spokojené dětství svých potomků?

Režisér Bohdan Bláhovec (29), jeden z nejvýraznějších talentů českého dokumentu, jehož předcházející filmy (Kdo chce zabít Ashley?, O domě) vyvolaly značný ohlas, déle než rok sledoval cestu dívčí kapely 5Angels za slávou a především na první stránky bulváru.

Pozoruhodný dokumentární film Show!, který vypráví o životě za oponou tuzemského zábavního průmyslu, v tomto roce získal Cenu diváků v kategorii Česká radost na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě.

Podle prvních reakcí jde o mimořádně vydařený dokument, který není jen laciným zesměšňováním jednoho ambiciózního podnikatele, ale veskrze pozoruhodným dílem jdoucím až na dřeň, či spíše na dno českého šoubyznysu!

Dokument Show! má ve vybraných českých kinech premiéru 28. listopadu 2013.

Celebrity:
Bohdan Bláhovec

Interpreti:
5angels

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, České celebrity, české filmy, hudební skupiny, čeští režiséři, režiséři, český film, české kapely, Právě v kinech, dokumenty, české dokumenty, dokumentární filmy, dokumentaristé, čeští dokumentaristé, dívčí kapely, Bohdan Bláhovec film, Bohdan Bláhovec režie, Bohdan Bláhovec dokument, Bohdan Bláhovec Show!
TOPlist