Seriál TV Nova Expozitura se podařilo prodat do USA!

16.04.2011

Zatím neodvysílaný český seriál Expozitura zaznamenal zcela ojedinělý úspěch na mezinárodním poli! Kriminální seriál TV Nova, jež byl natočen na motivy případu tzv. Berdychova gangu, byl prodán do USA!


Foto: TV Nova

Kriminální seriál Expozitura (ovšem s anglickým názvem Organised Crime Unit) se tak stal prvním českým seriálem, který v podobě adaptace prorazil na americký trh. Podle společnosti, která seriál koupila, jde o "přesvědčivou show se zajímavými hrdiny", což je prý základ toho, aby se seriál stal v zámoří hitem.

Sesterská distribuční společnost TV Nova - MediaPro Distribution (MPD) - se na koupi práv na adaptaci seriálu dohodla se zástupci Resonant TV a Fluent Media Group, předními světovými společnostmi v oblasti vývoje a distribuce formátů pro světový televizní trh.

Šestnáctidílný seriál Expozitura, který pro televizi Nova natočili v roce 2008 režiséři Petr Kotek a Ivan Pokorný, vypráví příběh na motivy skutečných kriminálních činů neslavně proslulého Berdychova gangu, který prorostl do policejních špiček a léta beztrestně vydíral, přepadal a vraždil.


Foto: TV Nova

Autory scénáře jsou bývalí investigativní reportéři TV Nova Josef Klíma a Janek Kroupa, kteří při tvorbě pořadu Na vlastní oči kauzu Berdychův gang rozkrývali. V hlavních rolích se představí Hana Vágnerová, Pavel Zedníček a Robert Jašków.

V každém díle šestnáctidílného seriálu se uzavře jeden dílčí případ. Hlavní drama však sledujeme v příběhu policistky a jejího parťáka, kteří se postavili jednomu z největších zločineckých gangů, jež kdy na našem území operoval. Většina hlavních aktérů, kteří posloužili coby předloha, dodnes žije ...

Proč však TV Nova toto své údajně "nejkvalitnější dílo" zatím neodvysílala, je záhadou ...

Fandím
8 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Maroš Kramár, Hana Vagnerová, Marek Němec, David Prachař, Jiří Štěpnička, Miluše Bittnerová, Jan Kanyza, Pavel Zedníček, Jiří Kodeš, Jan Novotný, Miroslav Hrabě, Daniel Svoboda, Jiří Korn, Zuzana Bydžovská, Robert Jašków, Michal Pavlata, Václav Marhoul, Jiří Kout, Jan Dolanský, Sabina Králová, Martin Sitta, Vladimír Kratina, Zuzana Kocúriková

Filmy:
Expozitura

Kategorie:
Televize,

Tagy:
Celebrity, herečky, seriály, české herečky, herci, čeští herci, TV Nova, čeští režiséři, režiséři, krimi seriál, české seriály, janek kroupa, televizní seriály, Lucie Bártová-Zedníčková, Alice Šnirychová - Dvořáková, Radek K. Vysoudil, Roman Blumaier, Petr Kotek, Ivan Pokorný, Petr Kotek režie, Ivan Pokorný režie, Petr Kotek Expozitura, Ivan Pokorný Expozitura, Petr Kotek seriál, Ivan Pokorný seriál, Expozitura seriál, Expozitura Nova, Expozitura USA, Expozitura prodej do USA, Expozitura TV Nova, Expozitura vysílání, Expozitura ocenění, Expozitura award, Expozitura distribuce, distribuce v USA, Expozitura series, Organised Crime Unit, Organised Crime Unit series, kriminální seriál
TOPlist