Scenárista a držitel Českého lva Jiří Hubač zemřel!

27.09.2011

Ve věku 82 let zemřel v Praze známý scenárista a dramaturg Jiří Hubač! Zprávu jako první přinesla Česká televize a vzápětí ji potvrdil jeho syn, scenárista Ivan Hubač.
hubac
Foto: Česká televize

 

Jiří Hubač (1929-2011) se narodil v Praze a byl původním povoláním konstruktér. V letech 1961 až 1974 působil v Československé televizi jako dramaturg a od roku 1974 byl ve svobodném povolání. Často spolupracoval se spisovatelem Jaroslavem Dietlem a režisérem Františkem Filipem. 

Jako scenárista dosáhl úspěchu legendárním televizními inscenacemi Ikarův pád (1977) a Nezralé maliny (1981). Největší ohlas měly jeho seriály Eliška a její rod, Dobrá voda a Sanitka. Zdramatizoval také několik románů (Král Krysa nebo Komu zvoní hrana) a napsal scénáře k několika televizním filmům (Hřbitov pro cizince, Zámek v Čechách, Arrowsmith).

Babí léto - trailer!

 

Jiří Hubač byl v roce 1999 uveden do televizní Dvorany slávy a v roce 2002 získal Českého lva za scénář k filmu Babí léto. Na nejvyšší filmové ocenění byl nominován také za scénáře k filmům Učitel tance, Fany a Všichni moji blízcí. Jeho posledním dílem byl scénář k filmu Anglická rapsodie, který se zatím nerealizoval.

Celebrity:
Jiří Hubač

Filmy:
Babí léto

Kategorie:
Celebrity, České celebrity,

Tagy:
Celebrity, České celebrity, české filmy, čeští scénáristé, scénáristé, Jiří Hubač, Jiří Hubač foto, Jiří Hubač fotky, Jiří Hubač smrt, Jiří Hubač scénáře, Jiří Hubač úmrtí, Jiří Hubač skon, Jiří Hubač seriály, Jiří Hubač filmy, Jiří Hubač filmové scénáře, Jiří Hubač Český lev, Jiří Hubač syn, dramaturgové, čeští dramaturogové, dramatici, čeští dramatici
TOPlist