Ruský režisér Nikita Michalkov přijede do Karlových Varů!

22.06.2010

Režisér Nikita Michalkov (65) převezme na filmovém festivalu v Karlových Varech Křišťálový glóbus za celoživotní umělecký přínos světové kinematografii!Nejznámější ruský režisér současnosti Nikita Michalkov cenu převezme v rámci projekce filmu Unaveni sluncem 2: Odpor. Film navazuje na snímek z roku 1994, který byl oceněn Oscarem jako nejlepší zahraniční film! Ve filmu by se měly objevit všechny přeživší hlavní postavy, které v roce 1941 čelí postupující německé armádě.


Film 12 Nikity Michalkova!

Ruský herec, scenárista a filmový režisér pochází z umělecké rodiny. Jeho otec byl dokoncem autorem slov k ruské hymně a jeho bratr Andrej Končalovskij je také filmovým režisérem. Nikita Michalkov začínal jako herec, později přesedlal na režii. Kromě oscarového hitu Unaveni sluncem natočil filmy Otrokyně lásky, Oči černé, Urga, 12 nebo Lazebník sibiřský.Michalkov měl do Karlových Varů přijet již před dvěma lety, ale svou účast na poslední chvíli zrušil právě kvůli natáčení Unaveni sluncem 2.

Pořadatelé prý oslovili i hvězdný pár Vanessu Paradis a Johnnyho Deppa, ale vypadá to, že ani jeden z nich asi nepřijede. Jubilejní 45. ročník karlovarského filmového festivalu se koná od 2. do 10. července.

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Juraj Herz

Filmy:
Unaveni sluncem

Kategorie:
Celebrity, Filmy,

Tagy:
Celebrity, youtube, ruské celebrity, karlovy vary, herci, youtube video, youtube com, režiséři, filmový festival, MFF Karlovy Vary 2010, křišťálový glóbus, MFF Karlovy Vary, johny depp, Nikita Michalkov, Nikita Michalkov fotky, Nikita Michalkov photos, Nikita Michalkov cena, Nikita Michalkov ocenění, ruští režiséři, ruští herci, dvanáct
TOPlist