Romové si stěžují na rasismus v České televizi! Nepochopili vtipy moderátorů!

28.05.2014

V pořadu Tečka páteční noci se rozebíralo téma rasismu a hrála zde romská kapela Gulo Čar. Bohužel vše skončilo naprostým nepochopením a obviněním z rasismu, kvůli kterému padala první hlava.

Zdroj: Reprofoto (3x)

Moderátoři pořadu jsou poněkud netradiční, ale rozhodně se jim nedá upřít určitý humor, vtip a nadhled. Bohužel rómská kapela Gulo Čar si vše přebrala po svém a vtípky moderátorů nepobrala, naopak je obvinila z rasismu.

Pravda, šlo o humor poněkud drsnějšího rázu a třeba přiznání, že dědeček moderátora Martina Duška (36) byl v Hitlerjugend bylo pěkně ostré, ale každý, kdo se na pořad podívá, nenajde sebemenší náznak rasismu.

Přesto kapela vydala prohlášení, ve kterém moderátory obviňuje z rasismu a nejapných poznámek. A Česká televize se zachovala po svém. Místo, aby vše vysvětlila a za svůj pořad se postavila, nechala padnout Kamilu Zlatuškovou, dramaturgyni pořadu.

Poslechněte si píseň Čierny Biely, která vzešla ze spolupráce Smola a Hrušky, Supa a Gulo Čar!

Přitom Vít Klusák (34), který pořad režíroval má na věc jasný náhled: „Martin Dušek se sice trochu předváděl, místy příliš propadal roli ve stylu "parodie na tv moderátora", ale s Romy mluvil jako rovný s rovným, což je podle mě ten nejzdravější návod na rozpouštění napětí mezi menšinami a majoritou!“

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Martin Dušek, Vít Klusák

Interpreti:
Smola a Hrušky

Kategorie:
Celebrity, České celebrity,

Tagy:
romové, rasismus, tečka páteční noci, romské kapelky, Tečka páteční noci skandál, Tečka páteční noci Romové, diskriminace, Tečka páteční noci Gulo Čar, Gulo Čar ČT, Gulo Čar Česká televize, Gulo Čar Tečka, Gulo Čar kapela, rasismus v České televizi, Česká televize rasismus, Martin Dušek ČT, Martin Dušek Moderátor, Martin Dušek Tečka, Martin Dušek pořady, Smola a Hrušky Guločar, romské kapely v Čechách, rasismus v Čechách
TOPlist