Rivalové: Skutečný příběh slavných pilotů Formule 1!

04.10.2013

V životopisném filmu Rona Howarda nasedli do kokpitů rychlých vozů Chris Hemsworth a Daniel Brühl! Koprodukční snímek Rivalové, který je už dnes označován za jednoho z oscarových favoritů, přináší to, co mají diváci rádi - závratnou rychlost, adrenalin proudící v žilách, krásné dívky a hlavně nezkrotnou touha po vítězství.

rivalove
Foto: Bioscop

Závody Formule 1 jsou místem, kde jediná chyba může znamenat smrt. Na těchto okruzích spolu soupeří dva odvěcí rivalové. James Hunt (Chris Hemsworth) je neřízená střela, neodolatelný playboy a brilantní řidič. Niki Lauda (Daniel Brühl) je dokonalý profesionál, vždy precizní a disciplinovaný.

Prostě dva piloti, kteří jsou soky nejen na okruzích, ale také ve skutečném životě. Přestože jsou soupeři, jsou také jeden pro druhého inspirací. Přes jejich rozdílnost je v životě pojí zvláštní přátelství. Ale rivalita je žene ke stále riskantnějším výkonům. Titul mistra světa může získat jen jeden ...

Snímek Rivalové, který je inspirován skutečnými událostmi, natočil oscarový režisér Ron Howard (59), autor takových děl jako Čistá duše (Oscar za režii), Duel Frost/Nixon (nominace na Oscara za režii), Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni nebo Apollo 13, podle scénáře Petera Morgana, který byl za nejlepší scénář již dvakrát na Oscara nominován (Duel Frost/Nixon a Královna).

Ron Howard se po divácky úspěšných, leč kritiky nepříliš dobře hodnocených snímcích vyšvihl opět do sedla a natočil opus, který bude za pár let hodnocen jako jedno z nejzásadnějších děl jeho kariéry.

Snímek Rivalové totiž patří k tomu nejlepšímu z žánru životopisného filmu, co bylo v posledních letech natočeno a právem aspiruje na Oscara v hlavních kategoriích film, režie a scénář. Jednoduše geniální dílo - umělecky cenné a zároveň divácky atraktivní!

Americko-německo-britské životopisné drama Rivalové/Rush má v českých kinech premiéru 3. října 2013.

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Daniel Brühl, Olivia Wilde, Alexandra Maria Lara, Natalie Dormer, Chris Hemsworth, Ron Howard

Filmy:
Rivalové

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, německé celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, britské filmy, němečtí herci, Ron Howard film, Ron Howard režie, Ron Howard Rush, Ron Howard Rivalové
TOPlist