Riddick aneb Temný alfasamec Vin Diesel se vrací!

06.09.2013

Oblíbený akční bijec se k nadšení všech fanoušků již potřetí převtělí do role antihrdiny - nebezpečného trestance Riddicka! V americkém filmu Riddick, který natočil režisér předchozích dvou dílů David Twohy, se tak opět dočkáme drsných hlášek a zabijáckých nestvůr a nebudou chybět ani dynamické scény, tvrdé souboje a poctivá akce.

riddick
Foto: Bioscop

Riddick (Vin Diesel) byl zrazen vlastními druhy a ponechán napospas smrti na pusté planetě. Aby přežil útoky nelítostných predátorů, aktivuje záchranný signál, který k němu přivede i jeho nepřátele. Po příletu dvou lodí začíná boj na život a na smrt.

Nemilosrdní žoldáci chtějí Riddickovu hlavu jako tu nejcennější trofej. Ale ten, který vidí v černočerné tmě, prahne po krvavé pomstě! Brzy na to se lovci odměn z celé galaxie nevědomky stávají pěšáky v jeho plánu na cestě za pomstou.

Snímek Riddick je nejnovějším filmem úspěšné ságy (zatím trilogie), která odstartovala v roce 2000 akční sci-fi Černočerná tma a navázala zdařilým pokračováním Riddick: Kronika temna (2004).

Režisér a scenárista David Twohy (Uprchlík, Vodní svět) opět spojil své síly s akční hvězdou Vinem Dieselem (xXx, série Rychle a zběsile) a natočil efektní (a až jednostranně maskulinní) podívanou, v níž použil téměř 900 vizuálních efektů.

Pravda, film chvílemi vyhlíží jako klasické béčko (včetně schématického a předvídatelného děje, černobílých postav a digitálních potvor) a jednoduché hlášky hlavního hrdiny vyznívají dost srandovně.

Divák to ale musí brát tak, že tohle je prostě Riddick, který se s ničím a s nikým nepáře a o kvalitě tohoto díla nehodlá diskutovat! :-)

Americký akční sci-fi thriller Riddick je v českých kinech k vidění od 5. září 2013.

Fandím
10 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Karl Urban, Raoul Trujillo, Vin Diesel, David Twohy, Katee Sackhoff, Jordi Mollà

Filmy:
Riddick

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, David Twohy film, David Twohy režie, David Twohy Riddick
TOPlist