Režisér Růžového pantera Blake Edwards zemřel!

17.12.2010

Ve věku 88 let zemřel na zápal plic americký režisér, producent a scenárista Blake Edwards! Byl známý především jako tvůrce detektivních komedií o Růžovém panterovi.


Blake Edwards
Foto: wikipedia.org

Blake Edwards (1922-2010) podlehl tuto středu komplikacím způsobených zápalem plic ve zdravotnickém středisku svatého Jana v kalifornské Santa Monice. Jeho manželkou byla britská herečka Julie Andrews, která u něj byla do posledních chvil.

Režisér se proslavil především šestidílnou sérií filmů Růžový panter, jejíž první díl natočil v roce 1964 a poslední v roce 1993. Postava zmateného francouzského inspektora jménem Clouseau se stala jednou z nejvýznamnějších komediálních filmových postav a britský herec Peter Sellers se díky ní stal hvězdou doslova přes noc.


Sestřih nejlepších scén z filmů o Růžovém panterovi!

Jako režisér nebo scenárista byl podepsán pod více než padesáti filmy. Vedle série Růžový panter natočil také úspěšné snímky Snídaně u Tiffanyho (1961) s Audrey Hepburn nebo Večírek (1968), v němž opět zazářil Peter Sellers.

Blake Edwards byl v roce 1983 nominován na Oscara za scénář k muzikálu Victor/Victoria a v roce 2004 dostal čestného Oscara za celoživotní dílo.

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Blake Edwards, Peter Sellers, Julie Andrews

Filmy:
Růžový panter, Růžový panter, Růžový panter

Interpreti:
Clouseau

Kategorie:
Celebrity, Filmy, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, youtube video, youtube com, američtí režiséři, zahraniční režiséři, producenti, režiséři, Blake Edwards foto, Blake Edwards video, Blake Edwards photo, Blake Edwards smrt, Blake Edwards dead, Blake Edwards skon, Blake Edwards úmrtí, Blake Edwards death, Blake Edwards zemřel, Blake Edwards režie, zápal plic, američtí producenti, zahraniční producenti, Pink Panther, Pink Panther video, Pink Panther ukázky, Pink Panther youtube
TOPlist