Režisér Oliver Stone dorazil do Karlových Varů!

03.07.2013

Úspěšný americký režisér, producent a scénarista převezme na festivalu Křišťálový glóbus. Jedná se o ocenění za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. A že se jedná o opravdu bohatý přínos, však už byl také za svou práci oceněn třemi Oscary.

Oliver Stone

Režisér Oliver Stone v jednom z rozhovorů
zdroj: Youtube

Mezi jeho nejznámější díla patří např. filmy Četa nebo Narozen 4. července, za které získal v 80. letech Oscary. Tyto filmy byly inspirovány válkou ve Vietnamu, které se Oliver také zúčastnil. Odnesl si z ní jak vyznamenání, tak zranění, ale hlavně inspiraci pro natočení těchto dvou snímků.

Ve své kariéře, která trvá již téměř 40 let, se ale věnoval i jiným, než válečným tématům. Dokazuje to např. snímek o velkých financích Wall Street (1987), který se před pár lety dočkal pokračování. Dále natočil několik životopisných dokumentů, např. o rockové hvězdě Jimu Morrisonovi (1991) nebo o amerických prezidentech Johnu F. Kennedym (1991), Richardu Nixonovi (1995) a Georgovi Bushovi mladším (2008).

Jeho fanoušci v Karlových Varech se nemusejí bát, že by došlo pouze k předání ceny a krátkému proslovu. Tvorbu jedné z nejvýraznějších postav americké kinematografie si diváci připomenou několika jeho filmy a nebude mezi nimi chybět také historický velkofilm Alexander Veliký (2004).

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Oliver Stone

Filmy:
Alexandr Veliký

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, americký film, Oliver Stone foto, Oliver Stone film, Oliver Stone režie, Oliver Stone fotky, Oliver Stone karlovarský festival, Oliver Stone Česko, Oliver Stone filmový festival, Oliver Stone přehlídka filmů, Oliver Stone Karlovy Vary, MFF Karlovy Vary 2013
TOPlist