„Remake Duny bude Star Wars pro dospělé,“ říká jeho režisér.

22.01.2018

Denis Villeneuve (50), režisér úspěšného loněského pokračování sci-fi hitu Blade Runner pracuje na obnovení dalšího kultovního sci-fi z dystopického světa. Řeč je o Duně z roku 1984, která je adaptací stejnojmenní knižní série Franka Herberta.

V nedávném rozhovoru pro Fandom se Villeneuve rozpovídal o svých nápadech pro nacházející remake Lynchova (72) filmu o koření, „filtršatech“ a válce vládců různých planet.

 „Většina hlavních motivů z Hvězdných válek pochází z Duny, takže určitě nebude lehké se s touhle tématikou poprat. Chtěl bych prostě udělat Star Wars film, který nikdo nenatočil. Jistým způsobem to prostě bude Star Wars pro dospělé,“ říká Villeneuve.

Denis Villeneuve

Původní filmová verze z roku 1984 u fanoušků knižní série poměrně propadla, jelikož obsahovala spoustu chyb a dalších problémů. To bylo zapříčiněno především několika postprodukčními změnami, kterými musely různé verze filmu projít, až byl film nakonec přestříhán k nepoznání.

Dalším neduhem původní Duny byl všudypřítomný komentář vypravěče. Namísto toho, aby film přiblížil příběh pomocí záběrů a dialogů, diváci museli přetrpět neustálý monotónní hlas, popisující to, co se právě dělo na plátně.

To, co se však Lynchově filmu skutečně povedlo, byla celková podoba filmu. Pestrobarevný vizuál dystopické společnosti byl na svou dobu velmi neotřelý a pokrokový. To však film bohužel nevykoupilo ze 137 minut nudy.

Villeneuve však už v minulosti ukázal, že si se zdrojovým materiálem kultovních příběhů dokáže skvěle poradit. Přes tržní neúspěch Blade Runnera 2049 byl film skvěle hodnocený, a to jak kritiky, tak širokou veřejností. Nezbývá než doufat, že si nová Duna, která bude mít premiéru v roce 2019, zachová kvalitu a zlepší prodeje vstupenek.

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Denis Villeneuve

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
sci-fi, připravované filmy, kultovní filmy, filmové remaky, Denis Villeneuve filmy, Duna, Duna remake, kultovní sci-fi, remake Duny, filmy podle knihy, Frank Herbert, filmy v roce 2019, filmové premiéry 2019
TOPlist