Remake animáku Meč v kameni už má režiséra

22.01.2018

Původní animovaná verze oblíbeného příběhu o Králi Artušovi spatřila světlo světa už v roce 1963. Teď se však dává do pohybu jeho hraný remake. Podle posledních zpráv má projekt už i svého režiséra, kterým není nikdo jiný než Juan Carlos Fresnadillo (50), který má na svědomí snímky jako Nezvaní hosté nebo 28 dní poté.

Původní verze Meče v kameni sledovala budoucího krále Artuše od jeho útlého dětství, kdy se jako sirotek stal žákem čaroděje Merlina a díky němu zažíval různá dobrodružství, včetně pověstného vytažení Excaliburu z kamene. Už v roce 2015 se na povrch dostala informace, že scénář k chystanému hranému filmu píše Bryan Cogman (38), jeden ze scénáristů Hry o trůny. Od té doby bylo o projektu až podezřelé ticho.

Foto: Bryan Cogman / Reprofoto

Až na začátku letošního roku informoval časopis Hollywood Reporter o tom, že Cogmanův scénář bude do hraného filmu o anglickém králi adaptovat Fresnadillo. Je to však zvláštní volba režiséra, jelikož je španělský rodák z Tenerife známý především pro své filmy s hororovou a zombie tématikou. Je proto překvapivé, že si Disney pro nové zpracování své pohádky vybralo právě jeho.

 

Foto: Juan Carlos Fresnadillo / Youtube

Disney, ale s největší pravděpodobností moc dobře ví, co dělá. Meč v kameni není totiž jediným chystaným hraným remakem slavných „animáků“. V plánu jsou totiž například Krištůfek Robins Ewanem McGregorem (46) v hlavní roli, Dumbo, Aladin, nebo dokonce i Lví Král.

V minulosti se gigantu Mickeyho Mouse už několik těchto přeměn z animovaných snímků na snímky hrané podařilo. Za zmínku stojí například Zloba – Královna černé magie, kde si Růženčinu zlou sudičku zahrála Angelina Jolie (42) nebo loňský překvapivý hit Kráska a Zvíře s Emmou Watson (27).

Celebrity:
Juan Carlos Fresnadillo

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
animované filmy, remaky, animák Meč v kameni, Meč v kameni, slavné animáky
TOPlist