RECENZE: Hráči se smrtí – k smrti nudná hra s žánry

27.11.2017

Českou premiéru má za sebou dlouho inzerovaný thriller s anglickým názvem Flatliners. Kdo by od tohoto hvězdně obsazeného remakeu dnes již kultovního filmu z roku 1990 čekal byť jen nadprůměr, odejde zklamán.

Mládí vpřed!

Děj se točí kolem studentů medicíny a režisér Oplev tudíž logicky vsadil na nadějné mladé herce. Nina Dobrev (28), Ellen Page (30), Diego Luna (37), či James Norton (32), o kterých budoucnu dozajista ještě uslyšíme, však sami o sobě nezvládnou vyžehlit fundamentální průšvihy, kterých se tvůrci dopustili

Nina Dobrev
Zdroj: Instagram

Tenhle film si partička mladých herců za rámeček asi nedá…

Ani ryba, ani rak

Film totiž netrpí ani tak předvídatelnou zápletkou, jako spíše žánrovou nevyhraněností, která ničí zajímavé nápady. Zpočátku sledujeme mysteriózní drama, které dost neobratně přechází do thrilleru s prvky hororu. Těžce staromódního, ohraného a nudného hororu.

Odpovědi na otázku, co je po smrti, se bohužel nedočkáme.

Bojte se, teď!

Rádoby hororové pasáže sráží hned několik jevů. Jejich neustálá recyklace, která nepřináší žádnou invenci, a tudíž nestupňuje napětí. Napětí tak není stupňováno ani zvyšující se frekvencí daných scén, spíše to přispívá k divákově znudění. Pokud zavřete oči, dojde vám i ničivá prvoplánovost hudebního doprovodu, který spoileruje seč může. Nejsmutnější na tom je, že při prvních několika výskytech dokážou tyto scény vytrhnout z letargie. Jejich líné opakování nikoli.

Opravdu děsivých scén je v Hráčích se smrtí pomálu.

Logika? Ale no tak…

Jistě, u podobných filmů by člověk neměl klást přehnané nároky na odolnost užitých logických konstrukcí. Ale je opravdu tak moc chtít, aby si film držel alespoň nějakou integritu? V momentě, kdy se několikrát doslechnete, že mozková tkáň odumírá po 4 minutách bez kyslíku, začne vás neustálé porušování tohoto pravidla štvát. Stejně tak nepřesvědčivá nejistota postav, které věří, že jsou jejich přeludy skutečné. Divák už však díky filmovému jazyku dávno chápe, že se jedná pouze o výplod jejich představivosti.

Resuscitaci doporučujeme provádět raději podle návodů v MHD, než podle Flatliners.

Tak takhle prosím ne

Hráči se smrtí jsou opravdu odstrašujícím příkladem pro všechny, kdo jen vzdáleně přemýšlejí nad dramatickým thrillerem s prvky hororu. Případně nad natočením remakeu kultovního filmu. Tento repot totiž bohapustě pošlapal dědictví původních Flatliners.

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Ellen Page, Diego Luna, Kiefer Sutherland, Nina Dobrev

Kategorie:
Filmy, Zahraniční celebrity, Filmové novinky, Právě v kinech,

Tagy:
americké thrillery, hororové remaky, hráči se smrtí, flatliners, Hráči se smrtí remake, Hráči se smrtí 2017, remaky hororů, klinická smrt, život po smrti, horory v kinech, Hráči se smrtí hodnocení, Hráči se smrtí recenze, Hráči se smrtí herci, Hráči se smrtí obsazení, Nina Dobrev filmy, Diego Luna filmy, mladé filmové hvězdy, české premiéry
TOPlist