Probudím se včera: Jiří Mádl se vrací do minulosti, aby našel svou lásku!

12.03.2012

Svérázná sci-fi komedie vypráví o cestě za studentskou láskou do hlubin nedávné minulosti! V ústřední roli filmu Probudím se včera exceluje Jiří Mádl, který konečně dostal úlohu hodnou jeho komediálního talentu!

vcera
Foto: Bioscop

Věčně svobodný profesor češtiny Petr (Filip Blažek) si díky třídnímu srazu uvědomí, že jediná dívka, kterou kdy miloval, byla jeho spolužačka Eliška. Tehdy v sedmnácti letech, nenašel odvahu jí říct, že ji má rád a ona se pak navždy vytratila z jeho života. Petrovi se naskytne jedinečná šance - cestovat zpět v čase do svých studentských let a vrátit se do června 1989, kdy chodil do třeťáku.

Mladý Petr (Jiří Mádl) dostane možnost napravit, co promeškal. Jenže zahrávat si s minulostí není jen tak a Petr se tak dostává do změti komplikací a průšvihů, které naštěstí řeší s vtipem, nadhledem a drzostí, kterou dobře zná od svých vlastních studentů. Postačí však tyhle zbraně na to, aby přesvědčil Elišku o svých citech a získal její lásku?

Miloslav Šmídmajer (52) začínal jako režisér dokumentů (Drž se toho snu, Lucie Bílá: Živo je zebra nebo Co tě nezabije ...) a v hraném filmu debutoval až v pokročilém věku - v roce 2009 pohádkou Peklo s princeznou. Komedie Probudím se včera je tedy jeho teprve druhým celovečerním filmem.

Hlavních rolí se zhostili příslušníci české herecké elity v čele s Jiřím Mádlem nebo Filipem Blažkem. A vzhledem k tomu, že tvůrci chtějí přilákat diváky do kina za každou cenu, v epizodních rolích se také objeví atlet Roman Šebrle v roli tělocvikáře, nebo Karel Šíp jako prodavač.

Komedie, která svým námětem připomíná americký film Znovu 17, má sice podle prvních diváků a kritiků spíše atributy televizního filmu, ale na druhou stranu její humor překvapivě nehraje na první signální. Navíc Jiří Mádl si roli vyloženě užívá, a tak už jen kvůli němu by se hodilo do kina vyrazit.

Jde pochopitelně o nenáročnou komedii, jejímž hlavním cílem je pobavit. A pokud si tvůrci nekladou jiné ambice (na rozdíl od některých současných českých filmů!), je to svým způsobem chvályhodné. 

Česká komedia Probudím se včera je v kinech k vidění od 15. března 2012.

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Jiří Mádl, Nela Boudová, Eva Josefíková, Viktor Preiss, Filip Blažek, Petr Nárožný, Zlata Adamovská, Miloslav Šmídmajer, Miroslav Táborský

Filmy:
Probudím se včera

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, České celebrity, české filmy, české herečky, herci, čeští herci, čeští režiséři, režiséři, český film, Jiří Mádl film, česká komedie, Probudím se včera foto, Probudím se včera fotky, Probudím se včera trailer, Probudím se včera video, Probudím se včera premiéra, Probudím se včera film, Probudím se včera komedie, Miloslav Šmídmajer režie, Miloslav Šmídmajer film, Miloslav Šmídmajer Probudím se včera, Jiří Mádl hlavní role
TOPlist