Princ a pruďas: I sprostě mluvící rytíři mají právo na lásku!

15.06.2011

Obhroublá pohádková parodie je určena všem generacím diváků! Americký film Princ a pruďas láká nejen na hvězdná jména - Natalie Portman a James Franco, ale hlavně si utahuje z romantických a pohádkových klišé.


Foto: Bontonfilm.cz

Princ Thadeous (Danny McBride) se ze všeho nejlíp umí povalovat a závidět bratrovi, princi Fabiousovi (James Franco) jeho proslulost a sličnou dívku Belladonnu (Zooey Deschanel). Než se svatební zvony stačí pořádně rozeznít, zmocní se čaroděj Leezar (Justin Theroux) krásné Belladonny a unese ji na svůj hrad. Aby žalem zlomený ženich nebyl na její záchranu sám, vnutí mu královský otec jako doprovod mladšího bratra.

Jenže Thadeous ještě nikdy v životě na žádné hrdinské výpravě nebyl, a tak neví, jak se jedná s kouzelníkem pod vlivem, vícehlavou saní nebo krásnou, leč permanentně naštvanou a nebezpečnou lučištnicí Isabel (Natalie Portman). Navzdory mnoha nebezpečenstvím a život ohrožujícím situacím princové krok za krokem postupují vstříc Belladonnině záchraně ...Pohádkovou parodii natočil David Gordon Green (36), který režijně debutoval už v roce 2000 filmem George Washington. Jeho následující snímek Všechny opravdové holky dokonce získal v roce 2003 na filmovém festivalu Sundance Zvláštní cenu poroty. Mezi jeho další díla patří komedie Protiproud, Sněžní andělé, Travička zelená a televizní seriál Nahoru a dolů.

Režisér se v případě snímku Princ a pruďas rozhodl znovu pro žánr komedie, a tak středověké reálie opepřil velmi nekorektním slovníkem a hrdiny zahnal do absurdních situací, do kterých se středověcí rytíři asi ještě nedostali ... Je jasné, že ne všem bude přisprostlý humor a jednoduché dialogy misogynních postav sedět, ale na druhou stranu - proč se nepobavit nad příběhem jedné velké lásky?

Americká dobrodružná komedie Princ a pruďas/Your Highness vstupuje do českých kin 16. června 2011.

Fandím
16 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Zooey Deschanel, Natalie Portman, Justin Theroux, Damian Lewis, Brian Steele, Charles Dance, James Franco, Toby Jones, David Gordon Green

Filmy:
Princ a pruďas

Kategorie:
Filmy, Zahraniční celebrity, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, americký film, Danny R. McBride, Princ a pruďas foto, Princ a pruďas film, Princ a pruďas premiéra, Princ a pruďas video, Princ a pruďas trailer, Princ a pruďas komedie, David Gordon Green režie, David Gordon Green movie, David Gordon Green film, Your Highness photo, Your Highness film, Your Highness movie, Your Highness video, Your Highness trailer, Your Highness comedy
TOPlist