Příběh z periferie: Amatérský pokus o romantický snímek!

08.06.2012

Skupina kamarádů z Uherského Brodu natočila film a poslala ho do českých kin! Příběh z periferie je tak poněkud raritním snímkem, který nepatří na plátna kin, ale měl by sloužit spíše k pobavení lidí, kteří se podíleli na jeho vzniku. Takhle se jim aspoň může bavit celá republika!

pribeh
Foto: D-cinema

První lásky, sídliště plná paneláků, místní kapely, rvačky a motorky, to všechno může být navždy nesmazatelně vryto do duše těch, kteří ve svých -nácti letech tímto šedým prostředím proplouvali – obzvláště v malém městě.Příběh vypráví o Radce a Honzovi, kteří vyrůstají na předměstí a prožívají svůj první zamilovaný vztah. Fandí jim jejich přátelé, obzvlášť jejich společný kamarád Jarda. Do jejich cesty ale vstoupí Radčiny „růžové brýle“ a vysněné ideály.

Radka mění starou partu ze sídliště za motorkářskou bandu, kde také nachází novou lásku. Věci se ale nevyvíjí tak, jak si Radka představovala, a proto po čase zase mění prostředí a dostává se do blízkosti rockové kapely, a hlavně jejího zpěváka. Znamená to však, že už bude konečně šťastná? 

Film Příběh z periferie, který údajně vznikal tři roky, "stvořil" jako svůj debut za vydatné pomoci svých přátel nadšený amatér a neškolený filmař Karel Hřib (30). Autor sám přiznává, že prostě jen chtěli natočit "něco jako film" ... A to se vlastně povedlo, neb Příběh z perferie není film, ale jen pokus o kinematografický výtvor.

Diváci a kritici se shodují, že jde spíše o amatérské video pro pár přátel, takže je docela s podivem, že tvůrcům se podařil husarský kousek a dostali své dílo do kin. Za to a za odvahu poslat film do distribuce jim patří uznání a poklona. Za zbytek by však měli dostat nafackováno, protože takovou amatéřinu v oblasti hereckých výkonů, scénáře i technického zázemí už dlouho nikdo nepředvedl.

Snímek tak většinu času spíše nudí, ale sem tam i pobaví nechtěným humorem a neumětělstvím, který je ještě zvýrazněn moravským přízvukem hereckých představitelů. No co - aspoň tady máme zase komedii, díky níž se můžeme zasmát na cizí účet!

České drama Příběh z periferie je ve vybraných kinech k vidění od 7. června 2012. 

Filmy:
Příběh z periferie

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, České celebrity, české filmy, komedie, české herečky, herci, čeští herci, čeští režiséři, režiséři, český film, Právě v kinech, české komedie, česká komedie, amatérský film, amatérské filmy, Příběh z periferie film, Příběh z periferie foto, Příběh z periferie fotky, Příběh z periferie trailer, Příběh z periferie video, Příběh z periferie premiéra, Příběh z periferie ukázka, Karel Hřib film, Karel Hřib režie, Karel Hřib Příbh z periferie, Karel Hřib amatér
TOPlist