Příběh kmotra: Film podle bestselleru Jaroslava Kmenty konečně v kinech!

21.10.2013

Mezi vrcholnou politikou a organizovaným zločinem leží často jen tenká hranice. A někteří ji prostě překročí. Snímek Příběh kmotra, který natočil režisér Petr Nikolaev, je inspirován bestsellerem Jaroslava Kmenty "Kmotr Mrázek", který popisuje vzestup a pád člověka, který se od kšeftu s digitálními hodinkami posunul až na pozici šedé eminence české politiky.

kmotr
Foto: Bioscop

Policista Cajthaml (Lukáš Vaculík) je celý život na stopě Kmotrovi Vedralovi (Ondřej Vetchý). Sleduje jeho láskyplnou péči o rodinu, jeho starost o její zajištění a jeho postupnou cestu k moci. Posedlý svou pravdou, obětuje policista vlastní soukromý život, přičemž sleduje rodinnou idylu muže na druhé straně barikády.

Vliv jeho protivníka vzrůstá natolik, že dokáže narušit i struktury na straně zákona a nakonec Cajthamla připraví o jeho postavení a práci. Ten přesto s buldočí vytrvalostí věří v řád a spravedlnost napříč politickými systémy, kterými během svého honu projde ...

Režisér Petr Nikolaev (56) debutoval v roce 1997 zdařilou komedií Báječná léta pod psa a poté natočil filmy jako Kousek nebe (2004), ... a bude hůř! (2007), za nějž získal nominaci na Českého lva za režii a Jménem krále (2009). 

V roce 2011 uvedl do kin "národní velkofilm" Lidice, který se však nedočkal příliš vřelého přijetí u kritiky a byl - i přes slušný úspěch v zahraničí - označen za národní velkokýč.

Doufejme, že tentokrát si režisér napraví reputaci a snímek Příběh kmotra, který je jedním z nejočekávanějších filmů tohoto roku nezklame a bude důstojnou adaptací slavné knihy.

České krimidrama Příběh kmotra je v kinech od vidění od 24. října 2013.

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Petr Nikolaev, Kryštof Hádek, Ondřej Vetchý, Lukáš Vaculík, Andrej Hryc, Jan Vondráček, Jiří Dvořák, Éva Vica Kerekes

Filmy:
Příběh kmotra

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, České celebrity, české filmy, české herečky, herci, čeští herci, čeští režiséři, režiséři, český film, Právě v kinech, evropské filmy, Petr Nikolaev film, Petr Nikolaev režie, Petr Nikolaev Příběh kmotra, Petr Nikolaev drama
TOPlist