Prezidentem poroty na festivalu v Berlíně bude režisér Wong Kar Wai!

28.08.2012

Hongkongský tvůrce zhodnotí filmy na příštím Berlinale, které se uskuteční ve dnech 7. až 17. února 2013! Wong Kar-wai (54), který patří k nejvýznamnějším asijským filmařům, se totiž postaví do čela poroty tohoto mezinárodního filmového festivalu.

wong
Wong Kar-wai
Foto: Tabercil, wikipedia.org

Wong Kar Wai (54), který se proslavil svými snímky Šťastni spolu (1997), Stvořeni pro lásku (2000), 2046 (2004) nebo Moje borůvkové noci (2007), má s předsedáním poroty velkého mezinárodního festivalu už své zkušenosti, nebot před šesti lety stál v čele mezinárodní jury v Cannes.


V Berlíně bude hongkongský režisér spolu s dalšími členy poroty rozhodovat o držitelích hlavních cen - tedy Zlatého medvěda pro nejlepší soutěžní film a sošky Stříbrných medvědů pro jednotlivé filmařské profese.

Wong Kar-wai je sám držitelem ceny za režii z festivalu v Cannes, kterou dostal za šokující film o problémech homosexuální dvojice s názvem Šťastni spolu. V roce 2001 navíc soutěžil přímo na berlínské přehlídce se snímkem Stvořeni pro lásku.

Celebrity:
Kar Wai Wong

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, zahraniční režiséři, režiséři, mezinárodní filmový festival, hongkongští režiséři, čínští režiséři, čínské celebrity, hongkongské celebrity, Wong Kar Wai foto, Wong Kar Wai fotky, Wong Kar Wai Berlinale, Wong Kar Wai prezident poroty, Wong Kar Wai film, Wong Kar Wai video, Wong Kar Wai filmový festival, Wong Kar Wai hodnocení filmů, Berlinale 2013, Wong Kar Wai berlínský festival
TOPlist