Prezident Blaník zamíří do kin v únoru 2018!

30.12.2017

Celovečerní film, který navazuje na úspěšný internetový seriál Kancelář Blaník, vstoupí do českých kin 1. února příštího roku!

Marek Daniel
Zdroj: youtube

Který internetový nadšenec by neznal Tondu Blaníka? Slavného lobbistu, který má kontakty na všechny české politiky, snad není třeba představovat. Jak víme, tento legendární zákulisní hráč se před nedávnem rozhodl, že vystoupí z politického podsvětí a dobude Pražský hrad. Před pár týdny proto ohlásil kandidaturu v českých prezidentských volbách a v kampani slíbil například máslo a lithium do každé rodiny nebo korupci dostupnou pro všechny. Dokonce sehnal i sto tisíc podpisů, které jsou třeba ke kandidatuře na Hrad. Celá kampaň však skončila předčasně, protože se jeho asistentovi Žížalovi nepodařilo doručit včas podpisové archy na ministerstvo vnitra. I přesto je však Tonda Blaník rozhodnutý, že zachrání českou zemi a ukáže jejím obyvatelům, jak se mít líp …

Jak inteligentní čtenář jistě pochopil, předchozí odstavec nebyl věrným popisem současné politické situace v České republice, ale popisem děje nového českého filmu s názvem Prezident Blaník. Jak již název napovídá, celovečerní snímek, jehož režisérem je držitel Českého lva Marek Najbrt, bude pojednávat o lobbistovi Antonínu Blaníkovi ze seriálu Kancelář Blaník, který se rozhodl kandidovat na českého prezidenta.

 

Základní obsazení filmu, který si rozhodně nebere nějaké servítky či ohledy na politickou korektnost, bude stejné jako v případě seriálu, který od 2014 vysílá TV STREAM, a který letos vstoupil již do své páté sezóny. Hlavní postavu tedy ztvární svým nezaměnitelným stylem Marek Daniel, jeho asistenta Žížalu Michal Dalecký a sekretářku Lenku Halka Třešňáková. V epizodních rolích se objeví skutečné osobnosti politického i společenského života, které sehrají samy sebe (např. Jakub Železný, Tomáš Sedláček, Ladislav Špaček, Tomáš Klus nebo Tomáš Sokol). Hudbu k filmu složila skupina Midi lidi, která se podílela i na původním seriálu.

Tvůrci snímku Prezident Blaník jej navíc musí dokončit v takřka rekordním čase. Vzhledem k tomu, že příběh se odehrává na pozadí skutečných událostí druhé přímé volby prezidenta České republiky, je nutné, aby snímek vstoupil do kin hned po vyhlášení výsledků voleb, protože jinak by ztratil na aktuálnosti. Filmaři mají tudíž připraveni různé varianty konce filmu, resp. výsledku prezidentských voleb a počítají s tím, že se pár dnů po oznámení jména nového prezidenta dostane do kin i ta „správná“ verze filmu zachycující aktuální výsledek. Tonda Blaník tedy bude mít na výběr několik variant, jak se rozhodne – tedy nejen jeho pověstné „kafe“ nebo „kadit“!  

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Marek Daniel

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
čeští komici, české komedie, nové české filmy, Tonda Blaník, české volby, trailery nových filmů, Prezident Blaník, Prezident Blaník v kinech, Prezident Blaník trailer, Prezident Blaník pouták, Prezident Blaník ukázky, Prezident Blaník obsazení, Marek Daniel filmy, Michal Dalecký filmy, lobisté, filmy o politice, volby prezidenta ČR, politické komedie
TOPlist