Pražský výběr uzavře 21. ročník festivalu Benátská noc!

04.04.2013

Hudební ikona se vrací na scénu a nebude chybět ani v programu známého hudebního festivalu! Legendární kapela Pražský výběr uzavře nedělní program festivalu, který se uskuteční koncem července 2013 v areálu Vesec u Liberce.

vyber
Foto: Promo

Pořadatelé ohlásili, že první den festivalu – 25. července – už je programově kompletní. Ve čtvrtek se tedy můžeme těšit na hvězdné vystoupení Mira Žbirky se symfonickým orchestrem, na Katku Knechtovou, na The Paranoid a nejmladší slovenskou rockovou kapelu Wild People.

Jednání o zahraničních hvězdách stále probíhají, nicméně už je potvrzeno vystoupení finských Sunrise Avenue. Pořadatelé dávají možnost i regionálním kapelách okusit obří stage a zahrát si před mnohatisícovým publikem a vyhlásili soutěž pro skupiny z Libereckého kraje.

Pražský výběr byl založen v roce 1976 klávesistou a zpěvákem Michaelem Kocábem. Ve druhé polovině 70. let se orientovala na jazz rock. Na začátku 80. let přistoupila k celkové změně stylu a začala působit jako jedna z nejvýznamnějších českých novovlných skupin. V letech 1983–1986 byl Pražský výběr režimem zakázán, a ke koncertování a vydávání alb se mohl vrátit až ve druhé polovině 80. let.

Po roce 1989 vystupovala skupina spíše sporadicky, větší množství koncertů znovu pořádala až po roce 2000. Kvůli neshodám mezi dvěma hlavními postavami, Michaelem Kocábem a kytaristou Michalem Pavlíčkem, se skupina v roce 2006 rozpadla, a tak Michael Kocáb založil novou skupinu nazvanou Pražský výběr II, která koncertovala do roku 2009. V roce 2012 byl oznámen návrat Pražského výběru.

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Vilém Čok, Klaudius Kryšpín, Michael Kocáb, Michal Pavlíček

Interpreti:
Pražský Výběr 2

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, České celebrity, zpěváci, kapely, čeští zpěváci, hudebníci, čeští hudebníci, michael kocáb fotky, české kapely, Vilém Čok foto, Vilém Čok fotky, Michael Kocáb foto, Vilém Čok hudba, Michael Kocáb hudba, Vilém Čok Pražský výběr, Michael Kocáb Pražský výběr, Pražský výběr koncert, Pražský výběr vystoupení, Pražský výběr Benátská noc, Pražský výběr hudba, Benátská noc 2013
TOPlist