Praho, má lásko: Povídkový film od čtyř mladých tvůrců!

21.11.2012

Snímek je pohledem čtyř začínajících režiserů - studentů FAMU - na město v srdci Evropy! Film Praho, má lásko nás prostřednictvím čtyř příběhů provede tajuplnými pražskými místy ...

praha
Foto: Bontonfilm

Úvodní příběh s názvem „Panorama“ vypráví o složitém vztahu ctižádostivé fotografky a jejího syna, který pracuje jako messenger. Díky fotografiím Pražského hradu se spolu snaží navázat ztracenou komunikaci.

Hrdinkou druhé povídky „Právnička“ je cizinka, která si přišla do Prahy splnit svůj sen. Realita industriální Libně ale neodpovídá její představě. Aby vůbec dokázala přežít, naučila se klamat sebe i své okolí. Z každodenního stereotypu ji vytrhne náhodné setkání s řidičem tramvaje.

Ve slepé uličce se octli protagonisté povídky „Obyčejný jízdní řád“. Ona vyznává pevný řád ve všem, co dělá, On životem jen tak proplouvá. Jejich světy se protnou na jeden den, ale možná je toto setkání ovlivní na celý život.

Poslední povídka „Tajemství památníku“ zkoumá nadpřirozené jevy odehrávající se v okolí Národního památníku na Vítkově. Dva novináři pátrají po stopách minulosti, ale až jejich setkání s osamělým vrátným vrhne na celý případ jiné světlo.

Film Praho, má lásko, který si vzal za vzor podobně laděné projekty o jiných velkých městech (New York, Paříž), má na svědomí čtveřice studentů FAMU - Tomáš Pavlíček, Viktória Dzurenková, Jakub Šmíd a Markéta Černá.

Jednotlivé povídky spolu nijak nesouvisejí (vyjma toho, že se odehrávají v Praze), a právě tuto bezkoncepčnost lze označit jako základní problém celého snímku, který je v zásadě ničím nevyčnívajícím studentským dílkem. Navíc některým povídkám chybí opravdu chytlavý příběh a dokonce někdy i pointa ...

Povídkový film Praho, má lásko má v českých kinech premiéru 22. listopadu 2012.

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Jan Budař, Květa Fialová, Marie Doležalová, Petr Jeništa, Jan Vondráček, Jiří Dvořák, Michal Kern, Jaromíra Mílová

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, České celebrity, české herečky, herci, čeští herci, čeští režiséři, režiséři, režisérky, české režisérky, Praho má lásko, Praho má lásko foto, Praho má lásko fotky, Praho má lásko video, Praho má lásko trailer, Praho má lásko povídkový film, Praho má lásko premiéra, Praho má lásko studentský film, Praho má lásko ukázka, Praho má lásko film, Tomáš Pavlíček režie, Viktória Dzurenková režie, Jakub Šmíd režie, Markéta Černá režie, Tomáš Pavlíček film, Viktória Dzurenková film, Jakub Šmíd film, Markéta Černá film
TOPlist