Poupata: Syrová výpověď o postupném rozkladu jedné rodiny!

12.12.2011

Sociální drama Poupata je posledním českým filmem, který má premiéru v roce 2011! Snímek natočil jako svůj celovečerní debut režisér Zdeněk Jiráský a do hlavních rolí obsadil spíše méně známé tváře.

poupata
Foto: Bontonfilm

Hlavními postavami jsou členové rodiny žijící na malém městě. Agáta (Marika Šoposká) touží po šťastném životě daleko od domova, s plným vědomím toho, že její jedinou naději je útěk a tudíž zrada nejbližších. Honza (Josef Láska) věří v čistotu a sílu lásky bez ohledu na okolnosti, za jakých se zrodila. Kamila (Malgorzata Pikus) hledí s jistotou do budoucna a nehodlá si připustit bídu dnešního dne.

Jediný Jarda (Vladimír Javorský) ví, že svět ani sebe nezmění. Vědom si svého slabošství, nepokouší se o nic. Chorobná závislost na výherních automatech, která přivedla jeho nejbližší do neřešitelné životní situace, je v jeho mysli samozřejmostí. Skutečný a přesvědčivý pokus o záchranu rodiny přijde ve chvíli, kdy je pozdě.

Scenárista a režisér Zdeněk Jiráský získal za scénář k filmu Poupata hlavní cenu ve scenáristické soutěži Nadace RWE a Barrandov Studio v roce 2008. Tvůrce, pro něhož je tento film celovečerním debutem, natočil zatím jen několik dokumentárních filmů, z nichž mezi ty nejvýznamnější jednoznačně patří televizní film Co se kýče týče (2008) nebo "doku-komedie" o obnoveném zájezdu ROH Sladké mámení (2010).

Snímek Poupata slibuje podle prvních reakcí kritiků nevšední zážitek, který se u debutů jen tak nevidí. Režisér totiž vsadil na syrovou atmosféru, absenci stylizace a poetizace a herecké obsazení bez známých a zprofanovaných tváří (snad jen Vladimír Javorský), což není pro současný český film moc typické.

Ne nadarmo má snímek podtitul "tak trochu jiný vánoční příběh". Nečekejme tedy žádnou uhlazenou řachandu, ale spíše depresivní drama až na dřeň ...

České drama Poupata vstupuje do kin 15. prosince 2011.

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Zdeněk Jiráský, Otmar Brancuzský, Luboš Veselý, Miroslav Hanuš, Marika Šoposká, Aneta Krejčíková, Vladimír Javorský, Vladimír Polívka, Dana Syslová, Jiří Maryško

Filmy:
Poupata

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, České celebrity, youtube.com, youtube, české filmy, české herečky, herci, youtube video, čeští herci, čeští režiséři, režiséři, český film, Právě v kinech, Malgorzata Pikus, Josef Láska, Kateřina Jandáčková, Thi Minh Nguyen, Natálie Řehořová, Edgar Dutka, Poupata film, Poupata ukázka, Poupata trailer, Poupata foto, Poupata fotky, Poupata video, Poupata drama, Poupata premiéra
TOPlist