Portishead si přiveze do Prahy jako předskokana postpunk Savages!

22.04.2013

Koncert, který se uskuteční 19. června bude prvním vystoupením této slavné britské formace v České republice! Kapela Portishead zahraje v pražské Tipsport Areně (HC Sparta) na Výstavišti v Holešovicích v rámci evropského turné, které vyvrcholí na festivalu v Glastonbury.

sava
Savages
Foto: Promo

Britská kapela Portishead si jako předskokana na svůj koncert 19. června 2013 v Praze přiveze londýnskou postpunkovou formaci Savages, kterou tvoří čtyři hudebnice - Jehnny Beth (zpěv), Gemma Thompson (kytara), Ayse Hassan (baskytara) a Fay Milton (bubny).

Syrový a temný styl připomínající rané Public Image Ltd., Siouxsie and the Banshees nebo Joy Division zaujal již řadu médií a kritiků. Kapela vznikla v roce 2011 a první koncert měla jako předskokan British Sea Power. V prosinci 2012 BBC oznámila, že Savages byly nominovány na cenu Sound of 2013. V březnu 2013 jim vyšla první studiová deska Silence Yourself.

Portishead založili v roce 1991 zpěvačka Beth Gibbons s klávesistou a multiinstrumentalistou Geoffem Barrowem, který formaci pojmenoval po pobřežním městečku kousek od Bristolu, kde vyrůstal.

V roce 1994 vydali  debutové album Dummy, které se ve Velké Británii, i přes nechuť členů kapely k rozhovorům v médiích, setkalo až s nečekaným ohlasem – jak u posluchačů, tak i kritiků, kdy deska získala prestižní Mercury Music Prize.

Krátce po jejím vydání se třetím oficiálním členem kapely stal kytarista Adrian Utley, který album koprodukoval a také hrál ve většině skladeb. O tři roky později vyšlo druhé, eponymní, album.

Od roku 1999 se členové věnovali vlastním sólovým projektům a producentské práci. V roce 2005 se Portishead opět dali dohromady a poprvé po sedmi letech koncertovali v Bristol Academy na benefičním koncertě pro oběti tsunami v roce 2004. Třetí studiové album pod příznačným názvem Third vyšlo v dubnu 2008.

Interpreti:
Portishead

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, zpěváci, britské celebrity, zahraniční zpěváci, britské kapely, kapely, hudebníci, britští zpěváci, zahraniční hudebníci, britští hudebníci, Portishead hudba, Portishead Česko, Portishead koncert, Portishead vystoupení, Portishead video, Portishead klip, Portishead videoklip
TOPlist